Ana SayfaÇalışma Yaşamıİzmir Metro’da anlaşma sağlandı: Yüzde 25 zam

İzmir Metro’da anlaşma sağlandı: Yüzde 25 zam

HABER MERKEZİ – Demiryol-İş Sendikası, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Metro’ya bağlı metro ve tramvay çalışanlarına yönelik önerdiği yüzde 25’lik zam teklifini kabul etti.

İzmir Metro AŞ’ye bağlı metro ve tramvay çalışanlarına yönelik İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 25’lik zam teklifi Demiryol-İş Sendikası tarafından kabul edildiği ve toplu iş sözleşmesinin imzalandığı bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 449 tramvay çalışanını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşmaya varıldığı açıklandı.

AA’nın aktardığı açıklamada, “İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin Türk-İş’e bağlı Demiryol-İş Sendikası İzmir Şubesi yöneticileri ile gerçekleştirdiği toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, seyyanen 700’er TL ve 106 gün ikramiye konusunda da anlaşılarak TİS’e imzalar atıldı” denildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da anlaşmayı sosyal medya hesabından yayımladığı “Güzel bir haber vereyim: İzmir Metro AŞ’deki toplu iş sözleşmesi görüşmelerini anlaşmayla sonlandırdık. Yüzde 25’lik zam işçilerimize hayırlı olsun” mesajıyla duyurdu.


İZBAN grevi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile ertelendi

İzmir’de metro ve tramvayda da grev hazırlığı

Demiryol-İş: İktidar muhalefet birleşip işçi sınıfını terbiye etmeye çalışıyor

Previous post
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin İstanbul adayı İmamoğlu ile görüştü
Next post
Aşırı sağın yükseldiği Endülüs'te komünal yaşama dayalı bir köy: Marinaleda