Ana SayfaGüncelErdoğan “tartışmalar geride kaldı” demişti: Bahçeli’den ‘seçim yenilenmeli’ çıkışı

Erdoğan “tartışmalar geride kaldı” demişti: Bahçeli’den ‘seçim yenilenmeli’ çıkışı

HABER MERKEZİ – Seçimin ardından asıl gündeme odaklanma zamanı geldiğini belirten AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aksine MHP lideri Bahçeli, İstanbul’daki seçimlere “derin ve delilli usulsüzlükler hakim” dedi ve ekledi: “Seçimin yenilenmesi, maşeri vicdanı rahatlatacaktır.”

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Twitter üzerinden açıklamalarda bulunmuş, “Seçim tartışmalarını geride bırakarak, ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl gündemimize odaklanmamız şarttır” demişti.

Erdoğan’ın bu açıklamalarının bir gün ardından ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İstanbul’daki seçimlere şaibe karışmıştır” dedi ve seçimin yenilenmesi gerektiğini savundu.

Bahçeli’nin söz konusu açıklamaları şöyle:

“CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (Ekrem İmamoğlu) 31 Mart’tan 17 gün sonra yani 17 Nisan’da mazbatasını almış, görevine şimdilik başlamıştır. Musakka edebiyatından veri tabanı altyapısını kopyalama teşebbüsüne kadar, mazbatalı şahıs gizli bir gündem çerçevesinde faaliyetlerini hızlandırmıştır. Ancak olağanüstü ihtilal süreci de çalışmaktadır. İstanbul’daki seçimlere şaibe karışmıştır. İstanbul’daki seçimlere derin ve delilli usulsüzlükler hakimdir.

“Büyükçekmece ve Maltepe’de gün yüze çıkan vahim iddialar, yenilir yutulur türden değildir. En doğru ve makul kararı YSK verecektir. Bize göre İstanbul’daki seçimin yenilenmesi, maşeri vicdanı rahatlatacaktır. 17 gün boyunca mazbata ile yatan, mazbata ile kalkan, toplumu kutuplaştıran, siyasi tartışmaları stadyumlara kadar taşıyan Sayın İmamoğlu ve partisi, büyük bir yanlışın faili olmuşlardır. Mazbata almakla iş bitmemiştir, süreç sonlanmamıştır. Şimdi söz sırası YSK’dadır.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını alması sonrası gözler Yüksek Seçim Kurulu üzerinde.

Kurulun, İstanbul seçiminin iptali ve yenilenmesi istemiyle AKP tarafından yapılan olağanüstü itiraz başvurusuyla ilgili kararını vermesi bekleniyor.


Erdoğan: Seçim tartışmalarını geride bırakıp, asıl gündemimize odaklanmamız şart