Ana SayfaGüncelProf. Dr. Binnaz Toprak BİA Çarşambası’nda

Prof. Dr. Binnaz Toprak BİA Çarşambası’nda

HABER MERKEZİ – Prof. Dr. Binnaz Toprak, Atölye BİA’da siyaset bilimci, siyasetçi ve köşe yazarlığı kimliğiyle seçimler ve medya üzerine konuşacak. Gazeteci Işın Eliçin’in kolaylaştıracağı 10 Nisan tarihli Medya Dışı Sesler herkese açık.

Her ayın ikinci çarşambasında medya dışından bir konuğun sunumuyla gerçekleştirilen BİA Çarşambası/Medya Dışı Sesler’in bu haftaki konuğu Prof. Dr. Binnaz Toprak*.

Atölye BİA’da gazeteci ve okuru bir araya getirecek etkinliğe konuk olacak olan Prof. Toprak, yerel seçimler kampanyası ve sonrasında Türkiye gündemini, medyayı ve haberciliği konuşacak.

Siyaset bilimci, köşe yazarı ve 24. Dönem (2011-2015) Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili olan Prof. Toprak gazeteci, siyasetçi ve akademisyen kimliğiyle 31 Mart yerel seçim sonuçlarını, siyasilerin ve medyanın seçim dönemindeki başarı ve başarısızlıklarını değerlendirecek.

13 Şubat tarihli Medya Dışı Sesler’den bir kare

Etkinliğin kolaylaştırıcısı ise gazeteci ve çevirmen Işın Eliçin** olacak.

Haberi tartışmak için gazeteci ve okur buluşmasına vesile olması hedefiyle gerçekleştirilecek bu toplantı herkese açık.

Etkinliğe ilişkin detaylar şöyle:

  • Yer: Atölye BİA Faikpaşa Caddesi 37/5 Beyoğlu/ İstanbul
  • Tarih: 10 Nisan 2019 / 18.30-20.30

*Prof. Dr. Binnaz Toprak hakkında

Eski milletvekili Prof. Dr. Binnaz Toprak aynı zamanda siyaset bilimci ve akademisyen.

Boğaziçi ve Bahçeşehir üniversitelerinin yanı sıra Koç ve Minnesota üniversitelerinde bir süre görev alan Prof. Toprak’ın Türkçe yayınları arasında şunlar yer alıyor:

  • “Türkiye’de Siyaset” – (Ali Çarkoğlu ile birlikte)
  • “Değişen Türkiye’de Din, Toplum ve Siyaset”
  • “İş Yaşamı, Üst Yönetim ve Siyasette Kadın” ( Ersin Kalaycıoğlu ile birlikte)
  • “Türkiye’de Farklı Olmak/Din ve Muhafazakarlık Ekseninde Ötekileştirilenler” (N. Şener, İ. Bozan ve T. Morgül ile birlikte araştırma grubunda)

**Işın Eliçin hakkında

Medyascope.tv’de gazeteciliğe devam eden Işın Eliçin, kadın konukların Türkiye ve dünyada güncel olayları tartışıp değerlendirdiği “Femfikir” ile “Dünyanın Gidişi” adlı dış haberler programını hazırlayıp sunuyor.

Eliçin, 25 yılı aşkın süredir medya sektöründe. Televizyon, radyo, internet, gazete ve dergiler dahil, hemen hemen tüm medya platformlarında muhabirlikten yöneticiliğe pek çok pozisyonda görev yaptı.

Çalıştığı kurumlar arasında CNN Türk, NTV, TRT-Türk ve BBC Dünya Servisi bulunuyor.

bianet’in “Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik E-Kütüphanesi” projesinde yer alan Eliçin, “Fraklı Komünist, Friedrich Engels’in Devrimci Hayatı” adlı kitabın da çevirmenlerinden.