Ana SayfaGüncelMNG Kargo’dan HDP üyesine: ‘Gönderiniz HDP PKK’ya teslim edilmiştir’

MNG Kargo’dan HDP üyesine: ‘Gönderiniz HDP PKK’ya teslim edilmiştir’

HABER MERKEZİ – Batman’dan Ankara’daki HDP Genel Merkezi’ne kargo gönderen HDP üyesi Reşat Akıncı’ya MNG kargo tarafından “Gönderiniz HDP PKK’ya teslim edilmiştir” mesajı gönderildi. Konuya ilişkin açıklama yapan kargo şirketi ise inceleme başlattıklarını açıkladı.

Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) 31 Mart’ta belediye meclis üyesi seçilen ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildiği için mazbatası verilmeyen Reşat Akıncı, parti genel merkezine geçtiğimiz hafta Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvuru yapabilmek için evraklarını MNG Kargo ile gönderdi.

Evrakların ulaşması üzerine Akıncı’ya MNG Kargo tarafından bilgilendirme mesajı gönderildi.

Mezopotamya Ajansı’ndan Berivan Altan’ın haberine göre Akıncı’ya kargo şirketi tarafından gönderilen mesajda, “Gönderiniz 06/05/2019 tarihinde ESAT şubemiz tarafından HDP PKK’a teslim edilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Mesajı ilk gördüğünde şok olduğunu belirten Akıncı, “Ankara yolu üzerinde olduğum için kargoyu aramadım. Parti genel merkezine geldiğimde partimin hukuk komisyonu ile konuyu paylaştım” dedi.

‘HDP illegalize ediliyor’

Akıncı, şirketin neden ve hangi amaçla böyle bir mesaj attığının sorgulanması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“HDP Türkiye’nin 3’üncü büyük partisi. Milyonlardan oy alıyor. Ama iktidar tarafından sürekli illegalize edildiği için bazıları bunlardan kendine iş çıkarıyor. Demek ki onlar da iktidar gibi düşünüyorlar. Onların işi kargo taşımak, halka hizmet etmek. Onların işi siyasi fikirleriyle hareket edip, böyle partiyi töhmet altında bırakmak değil.”

‘MNG Kargo’dan geri dönüş gelmedi’

Mesaja ilişkin kargo şirketini defalarca aradıklarını ancak herhangi bir geri dönüş alamadıklarını kaydeden Akıncı, şöyle devam etti:

“Konu üzerine ısrarla aradığımız kargo şirketinin Esat Şubesi Müşteri Hizmetleri birimine iki günlük çaba sonucunda ulaştık. Müşteri Hizmetleri biriminden konuştuğumuz kişi, konu hakkında bilgisi olmadığını; ancak sabah müdürlerinin benzer bir konuyla ilgilendiğini belirterek, bize dönüş yapacaklarını söyledi. Sonrasında ise görüşme talebimizi rağmen herhangi bir dönüş yapılmadı.”

Konuya dair HDP Hukuk Komisyonu’nun sorumluların bulunması için çeşitli girişimlerde bulunduğu, sorumlular bulunduğu takdirde gerekli hukuki süreçleri işletecekleri de belirtildi.

MNG’den özür yok, suç kuryedeymiş

Kargo şirketine yönelik sosyal medyada ‘boykot’ çağrılarının ardından MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık AŞ. tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Süreç hakkında ‘daha önceden’ inceleme başlatıldığı belirtilen açıklamada, “MNG Kargo kullanıcılarına teslimatlarıyla ilgili ulaşan bu mesajlar, kuryelerin el terminallerinden gitmektedir ve hazır şablon mesaj, kuryenin içeriği değiştirmesiyle özelleşebilmektedir. Bu bağlamda; çalışanlar, kendi eylemlerinden sorumludur” ifadesi yer aldı.

Açıklamada ayrıca ‘herhangi bir siyasi görüşe taraf olmadığımızı belirtmek isteriz’ de denildi.

Previous post
Erdoğan'dan parti teşkilatına: Seçim kampanyasını 'oyları çaldılar' diyerek yapın
Next post
Atmosferdeki karbondioksit miktarı rekor seviyeye ulaştı