Ana SayfaEkolojiDüzce’deki selde kaybolan altı kişiyi arama çalışmaları tekrar başladı

Düzce’deki selde kaybolan altı kişiyi arama çalışmaları tekrar başladı

HABER MERKEZİ – Düzce’nin Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım köyünde meydana gelen sel ve heyelanda kaybolan dördü çocuk altı kişiyi arama çalışmalarına yeniden başlandı.

Düzce il genelinde 17 Temmuz Çarşamba günü başlayan şiddetli yağış nedeniyle Akçakoca, Gölyaka ve Cumayeri ilçeleri ile bağlı köylerde sel ve heyelanlar meydana gelmişti.

Sel ve heyelanlar nedeniyle Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım köyünden dördü çocuk yedi kişi kaybolmuştu.

Kaybolan yedi kişiden 42 yaşındaki Fatma Töngel’in cansız bedenine dün ulaşılmıştı.

Bugün, yeniden kaybolan dördü çocuk altı kişiyi bulmak için dere yataklarıyla su taşkınlarının yaşandığı tarla ve fındık bahçelerinde arama çalışmalarına başlandı.

Arama-kurtarma çalışmalarında 200’ü aşkın personel, 34 araç, 16 bot, sekiz köpek, üç helikopter ve bir uçak görev yapıyor.

Erdoğan: Tüm imkanlar seferber edilecek

Öte yandan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Düzce’de yaşanan sel ve heyelanlara ilişkin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Düzce Valisi Zülkif Dağlı ile birer telefon görüşmesi gerçekleştirdi, tüm imkanların seferber edileceğini bildirdi.

Selde kaybolan kişilerin kimlikleri

Düzce Valiliği, Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım köyünde selde kaybolan yedi kişinin kimliklerini açıklamıştı.

39 yaşındaki Nilgün Kaplan, çocukları 9 yaşındaki Funda Kaplan, 7 yaşındaki İlayda Sinem ve Sanem Kaplan, 55 yaşındaki Cengiz Töngel, 42 yaşındaki Fatma Töngel ile çocukları 3 yaşındaki Kağan Töngel.
Previous post
Hangisini kaybetmek istemezdiniz: Gözlerinizi mi yoksa hayal gücünüzü mü?
Next post
Benzinde 11 kuruş indirim