Ana SayfaGüncelToronto Film Festivali’nde gösterilecek filmlere kısa bir bakış

Toronto Film Festivali’nde gösterilecek filmlere kısa bir bakış

HABER MERKEZİ – Bu yıl 5-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan 44’üncü Toronto Film Festivali’nin programı belli olmaya başladı. Todd Phillips’in “Joker”, Rian Johnson’ın “Knives Out” ve Nicolas Bendos’un yönettiği “La Belle Époque” adlı filmler festivalin dikkat çeken yapımlarından.

44’üncü Toronto Film Festivali, bu yıl 5-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek.

Festival tarihi yaklaştıkça programla ilgili ayrıntılar da açıklanmaya başlandı.

Galalar ve Özel Gösterim bölümlerinde izleyiciyle buluşacak filmlerden bazıları belli oldu.

“Joker”, “Knives Out”, “La Belle Époque” ve diğerleri

“Knives Out”

Festivalde özellikle, başrolünü Joaquin Phoenix’in üstlendiği Todd Phillips’in yönettiği Joker, son olarak Star Wars: Son Jedi’ı (Star Wars: The Last Jedi, 2017) çeken Rian Johnson’ın yönettiği ve başrollerini Chris Evans ile Daniel Craig’in paylaştığı suç komedisi Knives Out ve ilk gösterimini Cannes’da yapan Nicolas Bendos’un “La Belle Époque” dikkat çekiyor.

Aylak Vampirler’le (What We Do In The Shadows, 2014) adını duyuran Taika Waititi’nin yeni komedisi Jojo Rabbit, Safdie Kardeşlerin başrolü Adam Sandler’a teslim ettiği Uncut Gems, Meryl Streep ile Gary Oldman’ı bir araya getiren Steven Soderbergh imzalı The Laundromat ile James Mangold’un yönettiği ve başrollerinde Christian Bale ile Matt Damon’ın yer aldığı aksiyon Ford v Ferrari dikkat çeken diğer filmlerden.

“Marriage Story”

Kanadalı yönetmen A​tom Egoyan’ın bir babanın haksız yere suçlandığı hâlde hapiste kalmakta ısrar eden kızıyla ilişkisini konu alan son filmi Guest of Honour, bir evlat edinme sürecinin ardından ilişkisi altüst olan bir çifte odaklanan Pablo Larraín imzalı Ema, Michael Winterbottom ile Steve Coogan’ı tekrar bir araya getiren, zenginlerin dünyasına alaycı bir bakış atan komedi Greed ile Noah Baumbach’ın bir boşanma sürecini takip eden ve başrollerinde Scarlett Johansson, Laura Dern ve Adam Driver’in yer aldığı Marriage Story programda yer alan filmlerden.

Program

Festivalin Galalar ve Özel Gösterimler bölümlerinde gösterilecek filmler şöyle:

Galalar

  • “Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band” – Daniel Roher (Açılış Filmi)
  • “Radioactive” – Marjane Satrapi (Kapanış Filmi)
  • “A Beautiful Day in the Neighborhood” – ​Marielle Heller
  • “Abominable” – J​ill Culton
  • “American Woman” – Semi Chellas
  • “Blackbird” – Roger Michell
  • “Clemency” – Chinonye Chukwu
  • “Ford v Ferrari” – J​ames Mangold
  • “Harriet” – K​asi Lemmons
  • “Hustlers” – ​Lorene Scafaria
  • “Joker” – Todd Phillips
  • “Just Mercy” – Destin Daniel Cretton
  • “Ordinary Love” – ​Lisa Barros D’Sa ve Glenn Leyburn
  • “The Goldfinch” – J​ohn Crowley
  • “The Sky Is Pink​” – Shonali Bose
  • “The Song of Names” – ​François Girard
  • “True History of the Kelly Gang” – J​ustin Kurzel
  • “Western Stars” -​ Thom Zimny ve Bruce Springsteen

Özel Gösterimler

“Jojo Rabbit”
  • “A Herdade” – T​iago Guedes
  • “Bad Education” – C​ory Finley
  • “Coming Home​ A​gain” – ​Wayne Wang
  • “Dolemite Is My Name” – ​Craig Brewer
  • “Ema” – ​Pablo Larraín
  • “Endings, Beginnings” – ​Drake Doremus
  • “Frankie” – Ira Sachs
  • “Greed” – M​ichael Winterbottom
  • “Guest of Honour” – A​tom Egoyan
  • “Heroic Losers​​” (​La odisea de los giles) – Sebastian Borensztein
  • “Honey Boy” – A​lma Har’el
  • “Hope Gap” – William Nicholson
  • “How to Build a Girl”​ – Coky Giedroyc
  • “I Am Woman” – U​njoo Moon
  • “Jojo Rabbit” – T​aika Waititi
  • “Judy” – Rupert Goold
  • “Knives Out” – ​Rian Johnson
  • “La Belle Époque” – N​icolas Bedos
  • “Marriage Story” – ​Noah Baumbach
  • “Military Wives” – P​eter Cattaneo
  • “Motherless Brooklyn” – ​Edward Norton
  • “No. 7 Cherry Lane” ​- Yonfan
  • “Pain and Glory” – P​edro Almodóvar
  • “Parasite​” (G​isaengchung) ​- Bong Joon-ho
  • “Pelican Blood” (​P​elikanblut​)​ ​- Katrin Gebbe
  • “Portrait of a Lady on Fire”​ (P​ortrait de la jeune fille en feu)​ – C​éline Sciamma
  • “Saturday Fiction” (​L​an Xin Da Ju Yuan​)​ – ​Lou Ye
  • “The Friend” – ​Gabriela Cowperthwaite
  • “The Laundromat” – S​teven Soderbergh
  • “The Lighthouse” – R​obert Eggers
  • “The Other Lamb” – M​algorzata Szumowska
  • “The Painted Bird” – V​áclav Marhoul
  • “The Personal History of David Copperfield” – ​Armando Iannucci
  • “The Report” – Scott Z. Burns
  • “The Two Popes” – ​Fernando Meirelles
  • “Uncut Gems​” – Benny Safdie ve Josh Safdie
  • “Weathering With You” – M​akoto Shinkai
  • “While at War” (​M​ientras Dure La Guerra​)​ – A​lejandro Amenábar
Previous post
Çanakkale ve Kocaeli'nde kadın cinayetleri
Next post
Kürt sanatçı Mem Ararat: Konserleri yasaklamak yaşamın normalleşmesine engel