Ana SayfaEğitimKadıköy Anadolu Lisesi’ndeki ‘simit atma’ etkinliğine inceleme başlatıldı

Kadıköy Anadolu Lisesi’ndeki ‘simit atma’ etkinliğine inceleme başlatıldı

HABER MERKEZİ – Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okula yeni başlayan öğrencileri karşılama için gerçekleştirildiği ifade edilen ‘simit atma’ etkinliği hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, dün yeni eğitim-öğretim yılı açılış töreni sırasında Kadıköy Anadolu Lisesi’nde yeni başlayan öğrencilere simit parçaları atılan etkinliğe ilişkin inceleme başlattı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Kadıköy Anadolu Lisesinde, yeni eğitim öğretim yılı açılış töreni sırasında ‘Liseye yeni başlayan öğrencileri karşılama’ adı altında gerçekleştirildiği ifade edilen söz konusu ‘etkinlik’le ilgili olarak müdürlüğümüzce inceleme işlemi başlatılmıştır” denildi.

DHA’da yer alan habere göre, her yıl yapılan etkinliğin görüntüleri sosyal medya üzerinden çok sayıda kişi tarafından paylaşılmış ve bazı eleştiriler almıştı.

Paylaşımlarında bu geleneği savunanlar ise armasında martı bulunan Kadıköy Anadolu Lisesi’nin mezunları ile okula yeni başlayan öğrencilerin martı olarak sayıldığı belirtilerek, bu öğrencilere ‘hoş geldin merasimi’ olarak bu geleneğin sürdürüldüğünü, atılan simit parçalarının göreviler tarafından hemen süpürülüp temizlendiğini dile getirmişti.

Törendeki konuşmasında okul müdürünün de bu geleneğe son verilmesi için veli ve öğrencilere çağrı yaptığı belirtilmişti.

Previous post
Fantastik korku türünde bir film: “Lighthouse”
Next post
Tutuklu sanatçı Hozan Cane'nin kızı da tutuklandı