Ana SayfaDünyaABD’den Kışanak ve Anlı açıklaması

ABD’den Kışanak ve Anlı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, “Diyarbakır’ın seçilmiş eş belediye başkanlarının, terörizmi destekledikleri suçlamasıyla gözaltına alındıkları süreci yakından izliyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ – ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yaptı.

Kirby, başkent Washington’da düzenlediği basın toplantısında, Kışanak ve Anlı’nın gözaltına alınmaları ile ilgili soruya verdiği yanıtta, “Diyarbakır’ın seçilmiş eş belediye başkanlarının, terörizmi destekledikleri suçlamasıyla gözaltına alındıkları süreci yakından izliyoruz” dedi.

Sözcü Kirby, “Eş başkanların gözaltına alınmaları konusunda kaygı dile getiren ifadelerin barışçıl ve yasalara uygun yapılması, bunların da ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilerek kısıtlama getirilmeden, saygı gösterilerek yapılabilmesi için Türk yetkililere çağrıda bulunuyoruz” diye konuştu.

25 Ekim akşam saatlerinde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gültan Kışanak Diyarbakır Havalimanı’nda, diğer eş başkan Fırat Anlı ise adresinde, İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi ekiplerince gözaltına alınmıştı.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Che'nin oğlu Camilo: 'Sanatın engellenmesi delilik'
Sonraki Haber
Brezilya'da üç yerli halk yok olma tehdidi altında