Ana SayfaGüncelYARSAV Başkanı Murat Arslan tutuklandı

YARSAV Başkanı Murat Arslan tutuklandı

Yargıçlar ve Savcılar Birliği Başkanı, eski Sayıştay Hakimi Murat Arslan, darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklandı.

HABER MERKEZİ – Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Ankara Memur Suçları Soruşturma Bürosu’nun, Sayıştay denetçilerine yönelik 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında 19 Ekim sabahı gözaltına alınan Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı, eski Sayıştay Hakimi Murat Arslan, dün akşam “silahlı terör örgütüne üyelik” suçlamasıyla tutuklanarak Sincan Cezaevi’ne gönderildi.

8 gün gözaltında tutulan YARSAV Başkanı Arslan, Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliği’ndeki sorgusunda “Sürekli mücadele ettiğim bu yapılanmayla nasıl ilişkilendirildiğimi aklım almıyor” dedi.

1604 üyeli YARSAV, 23 Temmuz’da Resmi Gazete’de yayınlanan ilk Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) ile kapatılmıştı. Hakim Murat Arslan da Sayıştay’daki görevinden açığa alınmıştı.

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Ankara Şubesi, Arslan’ın tutuklanmasıyla ilgili “solcular, aydınlar ve muhaliflere yönelik cadı avı başlatıldığını, Murat Arslan’ın hayatı boyunca haksızlıkların karşısında bulunan onurlu bir hakim olduğu” açıklaması yaptı.

Previous post
Brezilya'da üç yerli halk yok olma tehdidi altında
Next post
Araştırmacılar dokuzuncu gezegenin peşinde: İpuçları artıyor