Ana SayfaGüncelErdoğan: Senin her yerin yaptırım olsa ne yazar?

Erdoğan: Senin her yerin yaptırım olsa ne yazar?

HABER MERKEZİ – Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz’un Türkiye’ye yönelik yaptırım uygulanabilir sözlerine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Terbiyesize bak ya yaptırım uygularız diyor, senin her yerin yaptırım olsa ne yazar” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Milli Tarım Projesi” toplantısında konuştu.

Gündemdeki konulara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz’un Türkiye’ye yönelik yaptırım sözlerine de tepki gösterdi:

Birileri kendi akıllarınca bize bu coğrafyayı dar etmek istiyorlar. Terbiyesize bak ya yaptırım uygularız diyor, senin her yerin yaptırım olsa ne yazar?

  AP Başkanı'ndan Türkiye açıklaması: Ekonomik yaptırımlar düşünebiliriz

AB’ye tepki

Erdoğan, AB üyesi ülkelere yönelik ise şu sözleri söyledi:

Ne dedim, biz şu an Hükümetimiz ve MHP idamı görüşmekten yanalar. Parlemento bu kararı aldığı anda bana da onaya geldiğinde ben bu kararı onaylarım. Ondan sonra referandum olduğu için millete gelecek. Asıl olay merciyi sizsiniz; millet.

Batı ne diyor idam olmaz. Nereden bunu konuşuyorsunuz diyor; Ey Batı bu milletin kaderi sizin elinizdedir. Bugün dünyanın büyük çoğunluğunda da bu var.

Kimsin sen ya, kimsin? Nesin sen, sen Türkiye adına ne zamandan beri karar verme yetkisine sahip oldun. Sen veya siz nasıl olur da Türkiye hakkında karar verirsiniz.

’19 sebze çeşidi nedir ya?’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarımdaki sorunlara da değindiği konuşmasında özetle şunları söyledi:

Domates biber rakamları söylenince ağrıma gidiyor. Domatesten biberden dolayı enflasyondan etkilenmemiz lazım.

Bizim sebzede çeşitlerimizin artması lazım. 19 sebze çeşidi nedir ya? Bunu artıracağız. Bu topraklardan çok sebze gelir. Meyve çeşitlerimizi artırmamız lazım. Derde deva. İnşallah bu olacak.

Adamlara gidiyorsun bakıyorsun masaya peynirlerin envayi çeşitlerini getiriyor. Bacılarım bizde de olur mu? Olur. Envayi çeşit peynir üreteceğiz ve dünyaya pazarlayacağız.

Previous post
Kurtulmuş'tan da CHP'ye 'açık kapı'
Next post
8 ay sonra yasağın 'kısmen' kaldırıldığı Şırnak