Ana SayfaGüncelNATOPA’da tüm yayını aralıksız veren TRT, HDP’li Pir söz alınca yayını kesti

NATOPA’da tüm yayını aralıksız veren TRT, HDP’li Pir söz alınca yayını kesti

HABER MERKEZİ – NATOPA Genel Kurulu’nda HDP Milletvekili Ziya Pir söz aldığı esnada TRT canlı yayını kesti.

NATO Parlamenterler Asamblesi 62. Genel Kurulu’nda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinin tutuklanmasını savunması üzerine söz alan ve Bozdağ’ın sözlerine itiraz eden HDP Milletvekili Ziya Pir’in konuşması TRT canlı yayını tarafından sansürlendi.

Bozdağ soruları yanıtladı

28 farklı ülkeden milletvekillerinin katıldığı toplantıda konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, konuşmasının ardından kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

HDP’li vekillerin tutuklanması ve belediyelere kayyum atanmasıyla ilgili sorular üzerine bu durumu savunan Bakan Bozdağ, HDP’liler için “Hukuka, yargıya saygı göstermeyen ve meydan okuyan bir tavır ortaya koydular. Hukukun gereği yapıldı” dedi.

Bozdağ, belediyelere kayyum atanması ile ilgili konuşmasında ise belediyelerin “PKK’ye para aktardığı” iddiasında bulundu.

bekir bozdağ

HDP’li Pir’e sansür

Bozdağ’ın konuşması üzerine söz alan HDP Milletvekili Ziya Pir, “Yalan söylüyorsunuz, gerçekleri anlatmıyorsunuz” diyerek itirazda bulundu.

AKP’nin gönderdiği müfettişlerin belediyelerde yaptığı tüm incelemelerin sonucunda “PKK’ye para aktarıldığı” yönünde hiçbir belgeye ulaşılamadığını anlatan Pir, HDP’li milletvekillerinin yapılan tebligata uymadıkları sözlerine de itiraz etti:

Ne bana ne makamıma ne de avukatıma hiçbir tebligat yapılmadan evimden gözaltına alındım. Siz bana tebligat yapıldığını ispatlayın ben Pazartesi günü istifa edeceğim. İspatlayamazsanız, en azından bizden özür dileyin.

Pir’in bu konuşması sırasında toplantıyı aralıksız canlı olarak veren TRT, o esnada canlı yayını kesti.

Previous post
3 yaşındaki çocuğa MEB'e bağlı anaokulunda cinsel istismar
Next post
Kocaelispor sahaya 'Çocukların da hakları var' pankartı ile çıktı