Ana SayfaGüncelGazeteciler 4 gündür gözaltında: Avukatları ile görüştürülmediler

Gazeteciler 4 gündür gözaltında: Avukatları ile görüştürülmediler

HABER MERKEZİ – Diyarbakır, Ankara ve İstanbul’da 25 Aralık’ta gözaltına alınan gazeteciler Ömer Çelik, Metin Yoksu, Tunca Öğreten, Derya Okatan, Mahir Kanaat ve Eray Saygın 4 gündür gözaltında.

İstanbul, Ankara ve Diyarbakır’da 25 Aralık günü evlerine yapılan baskınlarla gözaltına alınan OHAL KHK’sı ile kapatılan DİHA Haber Müdürü Ömer Çelik  ve muhabiri Metin Yoksu, Diken yazarı Tunca Öğreten, ETHA Yazıişleri Müdürü Derya Okatan, Birgün Gazetesi Muhasebe Sorumlusu Mahir Kanaat ve Yolculuk Gazetesi İmtiyaz Sahibi Eray Sargın gözaltında tutulmaya devam ediliyor.

Dört gündür gözaltında tutulan gazetecilerden Ömer Çelik, yürütülen soruşturma kapsamında dün İstanbul’a gönderildi.

Gazetecilerin avukatlarının müvekkilleri ile görüşme talepleri ise 4 gündür reddediliyor. Gazetecilerin 5’inci günün ardından avukatları ile görüştürülmesi bekleniyor.

Gazetecilerin dosyasına kısıtlılık getirilirken, hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah Gazetesi ise gözaltına alınan gazetecilerin “RedHack ile irtibatlı” olduğu ve “grubun algı ekibi” olduğu yönünde haber geçmişti.

Gazetenin söz konusu haberinde, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘RedHack’ isimli yasadışı hacker gurubu ile irtibatı tespit edilen bu gurubun algı ekibi olarak değerlendirilen 9 isme yönelik gözaltı ve yakalama kararı çıkardı. 5 şüpheli gözaltına alınırken 3 şüphelinin yurtdışında olduğu tespit edildi. 1 şüpheli ise aranıyor” ifadeleri kullanılmıştı.

  ‘Polis gözaltına aldığı gazeteci Ömer Çelik’i darp etti’
  Sabah Gazetesi gözaltındaki gazetecileri ‘Redhack’in algı timi’ ilan etti
Previous post
Yılmaz Güney'in iki eseri ilk kez yeni yılda okurla buluşacak
Next post
Ağrı'da sokak ve caddelere 'Kitap Kumbarası'