Ana SayfaGüncelMilli Savunma Bakanı: 3 askerimiz IŞİD’in elinde, öteki yorumlar teyit edilmemiştir

Milli Savunma Bakanı: 3 askerimiz IŞİD’in elinde, öteki yorumlar teyit edilmemiştir

HABER MERKEZİ – IŞİD’in kaçırdığı iki askeri yakarak öldürdüğünü iddia ettiği videonun ardından gözlerin çevrildiği Milli Savunma Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Bakan Işık, “Evet, 3 tane askerimizin DEAŞ’ın elinde olduğunu değerlendiriyoruz ancak bundan öteki tüm yorumlar teyit edilmiş bilgi değildir. Bilgiler teyit edilmeden de bilgilere itibar edilmemesi gerektiğini söylüyoruz” dedi.

IŞİD’in geçen yıl Kilis’ten kaçırdığı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensubu iki askeri yaktığını iddia ettiği bir video yayınlanmasının ardından resmi makamlardan ilk açıklama Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’tan geldi.

Işık yaptığı açıklamada, “Şu ana kadar 3 tane askerimizin DEAŞ’ın elinde olduğuna yönelik bilgimiz var. Evet, 3 tane askerimizin DEAŞ’ın elinde olduğunu değerlendiriyoruz ancak bundan öteki tüm yorumlar teyit edilmiş bilgi değildir. Bilgiler teyit edilmeden de bilgilere itibar edilmemesi gerektiğini söylüyoruz” dedi.

Işık’ın açıklaması şöyle:

Şu anda Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Allah’a hamd olsun El Bab’ın en kritik yeri olan Hastane Tepesi’ni DEAŞ’tan temizledik. En kritik nokta ele geçirildi ama önümüzde daha yapacak işlerimiz var. Bu ülkede, bu kritik süreçte bölgemizde bütün dengelerin değiştiği, bütün kartların yeniden karıldığı bu dönemde herkesin sorumlu davranması gerekiyor. Bir taraftan terör örgütlerinin Türkiye’yi çekmek istediği tuzaklara karşı hepimiz çok dikkatli olmalıyız, diğer taraftan da birliğimizi ve beraberliğimizi bozacak hiçbir harekete girişmemeliyiz, tevessül etmemeliyiz.

  IŞİD, iki askeri yaktığını iddia ettiği bir video yayınladı
Previous post
Erdoğan kürsüye bir şişe ayran istedi: Milli içkimiz ayran, varsın saldırsınlar
Next post
Bu yol güneş enerjisinden elektrik üretiyor