Ana SayfaGüncelPutin: Rusya-Türkiye ilişkilerinin bozulmak istendiğine ikna olmaya başladım

Putin: Rusya-Türkiye ilişkilerinin bozulmak istendiğine ikna olmaya başladım

HABER MERKEZİ – Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Büyükelçi Karlov’un öldürülmesinin “Rusya-Türkiye ilişkilerini bozmaya yönelik” olduğunu söyledi.

Geleneksel yılsonu büyük basın toplantısında konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andery Karlov’un suikast sonucu yaşamını yitirmesine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Karlov’un öldürülmesinin Rusya-Türkiye ilişkilerini bozmaya yönelik bir eylem olarak niteleyen Putin, Rus uçağının düşürülmesini de hatırlatarak “Rus uçağını düşürme emrinin arkasında Türk liderliğinin olduğu konusunda fikrimi değiştiriyorum” dedi.

Putin, şöyle konuştu:

Karlov’un öldürülmesi Rusya-Türkiye ilişkilerini bozmaya yönelik bir eylemdi. Rus uçağının düşürülmesinden sonra bu emri verenlerin amacının Rusya-Türkiye ilişkilerinin bozmak olduğu yönündeki açıklamalara şüpheyle bakıyordum. Fakat artık buna ikna olmaya başladım. Rus uçağını düşürme emrinin arkasında Türk liderliğinin olduğu konusunda fikrimi değiştiriyorum. Karlov’un öldürülmesi Rusya-Türkiye ilişkilerine zarar vermeyecek.

  Rusya'nın Ankara Büyükelçisi silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti
  Karlov suikastı: Türkiye'nin Rusya'ya artan 'borcu'
  Rubin: Suikastçı, Erdoğan'ın tahrikinin ürünü; Türkiye’de şiddet yeni başlıyor
Previous post
‘AKP, anayasa teklifine itirazlara formül arıyor’
Next post
Almanya'daki TIR saldırısının şüphelisi İtalya'da çatışmada yaşamını yitirdi