Ana SayfaGüncelRakka’da ‘IŞİD’le mücadele’den bahsetmeyen Çavuşoğlu: PYD’yle karşılaşırsak savaşırız

Rakka’da ‘IŞİD’le mücadele’den bahsetmeyen Çavuşoğlu: PYD’yle karşılaşırsak savaşırız

HABER MERKEZİ – “Fırat Kalkanı” operasyonuna ilişkin konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bab’dan sonra Türkiye’nin Rakka’ya yöneleceğini söyledi. Çavuşoğlu, Rakka’da IŞİD’le mücadeleden bahsetmezken “PYD ile karşı karşıya gelirsek savaşırız” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Başkanı Donald Trump’ın yemin töreni için gittiği Washington’da Washington Post gazetesine değerlendirmelerde bulundu.

TSK’nın Suriye’de yürüttüğü “Fırat Kalkanı” operasyonuna ilişkin konuşan Çavuşoğlu, Türkiye’nin El Bab’dan sonra Rakka’ya yöneleceğini söyledi.

“PYD ile karşı karşıya gelinirse savaşılacak” diyen Çavuşoğlu,  uluslararası koalisyon ve Demokratik Suriye Güçleri’nin Rakka’nın IŞİD’den kurtarılması için ortak yürüttüğü “Fırat’ın Gazabı” operasyonunu da eleştirdi.

Çavuşoğlu şunları söyledi:

ABD kendisini YPG’ye tutsak etti. Bir terör örgütü ABD gibi büyük bir ülkenin politikasını zorluyor. Bu kabul edilebilir mi? Hayır.

‘Trump YPG sorununu çözecek’

Çavuşoğlu ABD’nin yeni başkanı Trump’tan beklentilerine ilişkin de konuştu.

Çavuşoğlu, Türkiye’nin, Trump’ın IŞİD’le mücadeleye yeni bir enerji getirmesinin yanı sıra “YPG sorununu” çözeceğine olan inancını dile getirdi.

Previous post
'Son Dizesiz Şiirler: Didem Madak' belgeseli izleyici ile buluşuyor
Next post
Trump’ın ilk icraatı: İklim değişikliği ve LGBT sayfaları Beyaz Saray’ın sitesinden silindi