Ana SayfaGüncelSayı 147’ye düştü: Gazeteci Hüsnü Mahalli tahliye oldu

Sayı 147’ye düştü: Gazeteci Hüsnü Mahalli tahliye oldu

HABER MERKEZİ – “Cumhurbaşkanı’na hakaret” iddiasıyla tutuklu bulunan ve 7 yıl 4 aya kadar hapsi istenen gazeteci Hüsnü Mahalli hakkında tahliye kararı çıktı. Böylelikle cezaevlerindeki tutuklu gazetecilerin sayısı 147’ye düştü.

Gazeteci Hüsnü Mahalli, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ve “Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret” iddialarıyla 5 Aralık 2016 tarihinde tutuklanmıştı.

Mahalli hakkında, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ve “Kurul halinde çalışan kuma görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret” iddialarıyla 1 yıl 4 aydan 7 yıl 3 aya kadar hapis cezası istenilen iddianame dün (19 Ocak) Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti.

Mahkeme, sağlık sorunları bulunan Hüsnü Mahalli hakkında karar verdi.

Tahliyeden sonraki ilk fotoğraf

‘Darısı tüm tutuklu gazetecilerin başına’

Hüsnü Mahalli’nin kızı Sevra Mahalli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “140 karaktere sığmayan hislerim böyle. Sonsuz mutluyuz, arayan soran, yanımızda olan herkese çok teşekkürler” mesajıyla şu notu paylaştı:

Babamın sağlık sorunları devam ettiğinden tutukluluk kalmış olsa da hastanede kalmaya devam edecek. Kan değerlerinin düzelmemesi ile ilgili Pazartesi günü kemik iliğinden biopsi yapılacak. Tedavisinin durumuna göre hastane çıkışı yapılacak. Çok şükür özgürlüğüne kavuştu, sağlığına da en kısa sürede kavuşacak inşallah. Tüm Cerrahpaşa doktorlarına ve çalışanlarına binlerce defa teşekkürler!

Sonsuz mutluyuz. Darısı tüm tutuklu gazetecilerin başına!

5.5 hafta boyunca desteğini hiç esirgemeyen binlerce kişiye binlerce teşekkür!

Destekleriniz bizler için çok kıymetliydi.

Tutuklu 147 gazeteci var

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), son açıkladığı listeyle Hüsnü Mahalli’nin tahliyesi ile birlikte cezaevlerinde tutuklu bulunan gazeteci sayısını 147 olarak duyurdu.

ÇGD’nin açıkladığı listeye buradan ulaşabilirsiniz.

  Gazeteci Hüsnü Mahalli'ye 7 yıl hapis istemi
  Hüsnü Mahalli'nin kızı: Babamın kan değerleri kötüleşiyor

 

Previous post
Faslı kadınlardan cinsel saldırı ve cezasızlığa karşı mücadele
Next post
Gerekçe 'küçülme politikası': TV8'de 140'a yakın çalışan işten çıkarıldı