Ana SayfaGüncelYoğurtçu Kadın Forumu’ndan film gösterimi: ‘Ginger ve Rosa’

Yoğurtçu Kadın Forumu’ndan film gösterimi: ‘Ginger ve Rosa’

HABER MERKEZİ – İstanbul’da her hafta bir araya gelen Yoğurtçu Kadın Forumu, bu akşam Sally Potter’in yönettiği ‘Ginger ve Rosa’ filminin gösterimini yapacak.

İstanbul her hafta farklı gündemlerle bir araya gelen Yoğurtçu Kadın Forumu bu akşam 19:30’da ‘Ginger ve Rosa’ filmini izlemek üzere Sosyal Dayanışma ve İletişim Derneği’nde (SODİD) buluşacak.

Yönetmenliğini Sally Potter’ın üstlendiği ‘Ginger ve Rosa’yı izledikten sonra kadınlar film üzerine sohbet edecek.

Filmin konusu ise şöyle:

İki yakın arkadaş olan Ginger ve Rosa, Soğuk Savaş ve cinsel devrimin etkilerinin hüküm sürdüğü 1960’lı yılların Londra’sında yaşamaktadır. İki genç kız aleni bir şekilde ailelerine başkaldırmakta ve başka türlü, heyecanlı bir hayata ulaşmanın hayallerini kurmaktadırlar. Daha da önemlisi hiçbir zaman, küçümsedikleri ve acıdıkları anneleri gibi olmamaya kararlıdırlar.

Ginger zamanla politik eylemlerde daha büyük bir tutkuyla yer almaya ve gece gündüz dönemin sorunları üzerine kafa yormaya başlar. Öyle ki bir süre sonra Soğuk Savaş ile ilgili yazmaya başlar. Ginger’ın aksine Rosa, politik konulara pek de ilgi duymayan ve genellikle eğlence odaklı yaşayan bir genç kadına dönüşmüştür. Buna rağmen aralarındaki dostluk tüm gücüyle devam eder. Ancak Rosa’nın attığı beklenmedik bir adım bu yakın arkadaşlığı parçalanma noktasına getirir.

Tüm kadınları filmi izlemeye davet eden Yoğurtçu Kadın Forumu, “Patlamış mısırlar bizden; gelin birlikte izleyelim ve üzerine konuşalım” diyerek çağrıda bulundu.

Adres: Osmanağa Mah. Kırtasiyeci Sk. No:15 K:2 Kadıköy-İstanbul

Previous post
Marmara'yı da etkileyecek yoğun kar yağışı geliyor
Next post
!f 2017'den tanıtım videosu: 'kaçır-mayın!'