Ana SayfaEkolojiSokaktaki 50’yi aşkın kediye bakan evsiz: ‘Onlar en iyi arkadaşlarım’

Sokaktaki 50’yi aşkın kediye bakan evsiz: ‘Onlar en iyi arkadaşlarım’

HABER MERKEZİ – Akdeniz’de evsiz ve sokaklarda yaşamak zorunda kalan Mehmet Sedef, kağıt toplayarak geçimini sağlarken, aynı zamanda 50’yi aşkın sokağa terk edilmiş kediye bakıyor.

Mersin’in Akdeniz ilçesinde evsiz, kimsesiz ve sokaklarda yaşamak zorunda kalan 52 yaşındaki Mehmet Sedef, kağıt toplayarak geçimini sağlıyor. Sedef aynı zamanda 50’den fazla kediye bakıyor.

Kağıt toplamada kazandığı para ve kendisine yapılan yardımlar ile sokağa terk edilmiş kedilerin bakımını üstlenen Sedef, 10 yıldır kedilere bakıyor.

Sedef, nereye gitse kedilerin de kendisiyle birlikte gittiğini belirterek, kedilerin en iyi arkadaşları olduğunu söylüyor.

Kedilerin her türlü ihtiyacı ile ilgilendiğini anlatan Sedef, şunları söylüyor:

Birbirimizden ayrılmıyoruz. Sokak sokak birlikteyiz. Benle onların arasında bir fark yok. Ben de sokakta yaşıyorum, onlar da. Birbirimizle çok iyi anlaşıyoruz. Yeri geldiği zaman ben onlarla sohbet ediyorum. Sokakta yaşayan her canlıyı anlıyorum. Ben açsam onlar da aç, toksam onlar da tok.

Kış şartları nedeniyle zorluk çektiğini dile getiren Sedef, en büyük problemlerinin bir barınaklarının olmaması olduğunu belirtiyor.

Kendisini tanıyan esnafın hem yardımlarda bulunduğunu hem de kendisi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvuruda bulunduğunu anlatan Sedef, ancak şimdiye kadar bir sonuç alamadığını ifade ediyor.

Kendisini yadırgayanlar olduğunu da sözlerine ekleyen Sedef, hikayesini anlatmaktan ise çekiniyor.

Sedef, kendisi gibi kimsesiz kedilere bakmakla doğru yaptığını vurguluyor.


Kaynak: dihaber

Previous post
Şili'deki 'Hayır' kampanyasının mimarı Garcia'dan öneriler
Next post
YAŞAM EYLEMİ | Hareketleriniz tutuk mu yoksa akışkan mı?