Ana SayfaGüncelDoğan Medya ‘Hayır’ diyeni atıyor: Değirmenci’den sonra gazeteci Çelenk’in işine son verildi

Doğan Medya ‘Hayır’ diyeni atıyor: Değirmenci’den sonra gazeteci Çelenk’in işine son verildi

HABER MERKEZİ – Anayasa referandumunda “Hayır” kararını açıkladığı için Kanal D haber spikeri İrfan Değirmenci’nin işine son veren Doğan Medya, ‘başkanlık’ eleştirisi yapan Posta yazarı Hakan Çelenk’le de yollarını ayırdı.

Posta Gazetesi, politika yazıları kaleme alan ve aynı zamanda gazetenin yazı işlerinde görev yapan Hakan Çelenk’i işten çıkarttı.

Çelenk, 22 Ocak tarihinde CNN Türk’te Deniz Bayramoğlu’nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olmuş ve “Ben kötü niyetli bir cumhurbaşkanıyım, sistemi bana karşı savunun. İktidara ben geleceğim, yolsuzluklar yapacağım. Beni görevden alacak gibi olurlarsa, eğer kötü niyetliysem Meclis’i feshederim. Sonra da partinin başına oturur, vekilleri seçtirir ve genel seçime giderim” ifadeleriyle ‘başkanlık’ sistemini eleştirmişti.

Kanal D ise anayasa referandumunda ‘Hayır’ oyu kullanacağını açıklayan haber spikeri İrfan Değirmenci’yle yollarını ayırmıştı.

Değirmenci, Twitter hesabından ‘Başkanlık sistemi’ni içeren değişikliğin oylanacağı referandumda ‘Hayır’ oyu kullanacağını açıklamıştı.

‘Hayır’ diyeceğini açıklayan Değirmenci, “Bilim insanını, sanatçıyı, yazarı, çizeri, öğrenciyi, işçiyi, çiftçiyi, madenciyi, gazeteciyi, itaat etmeyen herkesi düşman bilene #Hayır!” demiş ve diğer nedenlerini maddeler halinde sıralamıştı.

  Kanal D'den 'tarafsızlık' ilkesi: ‘Hayır’ diyen İrfan Değirmenci kovuldu

PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
'Sırça Fanus'u kanat çırpışlarıyla yıkan bir kelebek: Sylvia Plath
Sonraki Haber
Kadınlar ve LGBTİ'ler şarkıyla 'Hayır' diyor: 'Yettin be artık'