Ana SayfaGüncelİlkokul çocuklarına ‘ödev’: İdam’ı heceleyin

İlkokul çocuklarına ‘ödev’: İdam’ı heceleyin

HABER MERKEZİ – Kocaeli’de bir okulda 1. sınıf öğrencilerine hecelemeleri için verilen kağıtta ‘idam’ kelimesinin de yer alması tepki çekti. Konuya dair konuşan Eğitim Sen’li Suca Omurca, AKP’nin çocukları korkuyla terbiye etmeye çalıştığını söyledi.

Kocaeli’de Körfez ilçesindeki Mimar Sinan İlköğretim Okulunda ilkokul birinci sınıf öğrencileri için hazırlanan Kadir Erişgin imzalı alıştırma kağıdındaki kelimeler tepkiye neden oldu.

Evrensel’den Yavuz Seymen ve Metin Doğan’ın haberine göre öğrencilere hecelemeleri için verilen kağıtta bulunan kelimelerin arasında, ‘İdam’,  ‘İhanet’, ‘Cephane’ gibi kelimeler yer alıyor.

Veliler tepkili

Bu kelimelere tepki gösteren veliler yaşadıkları endişeyi “Çocuğum bana idam ne demek diye sorduğunda ben ne cevap vereceğim? 6 yaşındaki çocuğun eline böyle kağıt verilir mi?” sözleri ile dile getirdi.

“Çocuklar korkuyla terbiye edilmek isteniyor”

Çocukların korkuyla terbiye edilmek istendiğini vurgulayan Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Suca Omurca ise şunları söyledi:

Şiddeti, ölümü anlatan yayınların bu derece yaygınlaşması çocuk psikolojisi açısından çok yanlış. Bu tür olayların bilimsellikle hiçbir alakası yok. AKP döneminde insanları korkuyla terbiye etmek anlayışı yaygınlaştı. Şiddeti, korkuyu yayan yayınlar okutularak çocukları zehirliyorlar. Eğitim Sen olarak sonuna kadar bu uygulamalarla mücadele edeceğiz. Bu şiddet görüntülerini kınıyoruz ve devletin birimlerini harekete geçmeye çağırıyoruz.

Müdür yardımcısı: Kağıttan haberimiz yok

Mimar Sinan İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Tekin Okulmuş ise kağıttan haberinin olmadığını belirterek şunları söyledi:

Benim böyle bir kağıttan haberim yok. Biz sadece derslerin müfredata uygun olup olmadığını, sınıf ders defterinden teyit ediyoruz. Kağıt hakkında bir bilgim olmadığı için kelimeler hakkında yorum yapamam.

Previous post
"Bahçeli'ye 'çakma' suikast gündemde; 'Hayır' diyen MHP'lilere operasyon yapılacak"
Next post
Yoğurtçu Kadın Forumu referandumun 'Hayır'ını konuşacak