Ana SayfaGüncelBozdağ’a göre ‘Türk yargısı tartışmasız Alman yargısından daha adil, bağımsız ve tarafsız’

Bozdağ’a göre ‘Türk yargısı tartışmasız Alman yargısından daha adil, bağımsız ve tarafsız’

HABER MERKEZİ – Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Almanya Adalet Bakanı’na gönderdiği mektup ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Türk yargısı tartışmasız Alman yargısından daha adil, daha bağımsız, daha tarafsızdır” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas’a gönderdiği mektup ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bozdağ, şöyle konuştu:

Şu anda pek çok ülkede terör örgütlerinin oluşturduğu algı operasyonları üzerinden Türkiye değerlendirmeleri yapıldığını görüyoruz ve bunların hiçbirisinin gerçekliğinin olmadığını görüyoruz. Kendilerine de çok açıkça ifade ediyoruz. Terör örgütlerinin propagandalarını Türkiye’nin gerçekleriymiş gibi aktaranlara karşı bizim tutumumuz çok nettir.

Adil olmayan, objektif olmayan, terör örgütlerinin propagandasının bir bakanın kaleminden Türkiye’ye gönderilmesini biz kabul etmeyiz ve buna itibar da etmeyiz. Türk yargısı bağımsız bir yargıdır, tarafsız bir yargıdır.

Bakan diyor ki ‘Deniz Yücel’i, serbest bırakmazsanız adil yargılanma yaptığınıza biz inanmayız’, bir Adalet Bakanı böyle bir cümle kurabilir mi? ‘Adil yargılama ancak o serbest bırakılırsa olur.’ Bir yandan yargı bağımsızlığı diyor, öte yandan da Türkiye’nin Adalet Bakanı’ndan ‘Yargıya müdahale edin, eğer müdahale etmez, serbest bıraktırmazsanız biz sizin yargınızın adil olduğuna inanmayız’ diyor. Kusura bakmasınlar Türk yargısı tartışmasız Alman yargısından daha adil, daha bağımsız, daha tarafsız bir yargıdır.

Ne olmuştu?

Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas, mevkidaşı Bekir Bozdağ’a hitaben bir mektup kaleme almıştı.

Maas, Bozdağ’a “Devletin görevi gazetecileri korumaktır, onlara ağır yaptırımlar uygulamak değil” hatırlatmasında bulunmuştu.

  Almanya Adalet Bakanı’ndan Bozdağ’a mektup: Devletin görevi gazetecileri korumaktır

Bozdağ ise Die Welt gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel’in tutuklanmasını eleştiren Alman mevkidaşına gönderdiği mektubunda “Türk yargısı hiçbir makamdan emir almaz” demişti.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
IŞİD'in Manisa'daki örgütlenmesi ve kentteki 'aleni' faaliyetleri
Sonraki Haber
ABD'den 'askeri müdahale' sinyali: Kuzey Kore'ye karşı tüm seçenekler masada