Ana SayfaGüncelBozdağ’dan Almanya’daki etkinliğine izin verilmemesine tepki

Bozdağ’dan Almanya’daki etkinliğine izin verilmemesine tepki

HABER MERKEZİ – ‘Başkanlığı’ da içeren anayasa değişikliği referandumuyla ilgili Almanya’da yapacağı etkinliğe izin verilmeyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, karara tepki gösterdi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın anayasa değişikliği referandumuyla ilgili Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletine bağlı Gaggenau kentinde yapması planlanan konuşması için verilen izin ‘altyapı yetersizliği nedeniyle’ geri çekilmişti.

Bozdağ etkinliğin iptal edilmesine tepki gösterdi.

Fransa’da açıklama yapan Bekir Bozdağ, kararın kabul edilemez olduğunu söyledi.

Bozdağ, şunları söyledi:

Her zaman insan hakları ifade özgürlüğü üzerine konuşmalar yapan ve kendileri dışındaki herkesi eleştiren Alman makamlarının Türk toplumunun bir toplantı yapmasına tahammül etmemesi kabul edilebilir bir şey değildir. Bu net bir şekilde demokrasi ve ifade özgürlüğüyle ifade edilebilir değil. Bir toplumun toplantı yapmasına izin vermeyen bir demokrasi olabilir mi?

Ne biçim bir demokrasidir ki teröristler için her şey serbest her türlü destek var. Ama meşru hükümetler için büyük engeller çıkarılıyor. Bunun adı demokrasi değildir. Bu demokrasiyi içselleştirmemiş olmanın göstergesidir. Bundan çok büyük rahatsızlık duyduğumu buradan ifade etmek isterim.

Bugün toplantıya gitmiş olsaydık, Alman Adalet Bakanı’nın talebi üzerine bir görüşmemiz olacaktı. Ancak Gaggenau’da yapacağımız toplantı iptal edilince ben de Adalet Bakanı ile yapacağımız toplantıyı iptal ettim. Buradan Türkiye’ye döneceğiz.

Previous post
HDP üç şehirden aynı anda seslendi: 'Yalnız olmaz!'
Next post
Ekonomi Bakanı Zeybekçi’ye de Almanya’da salon yok