Ana SayfaGüncelSevinç Erbulak’tan yurt dışındaki ‘Evet’çilere çağrı: Türkiye’ye dönün

Sevinç Erbulak’tan yurt dışındaki ‘Evet’çilere çağrı: Türkiye’ye dönün

HABER MERKEZİ – Oyuncu Sevinç Erbulak yurt dışında yaşayıp referandumda ‘Evet’ diyenlere Türkiye’ye dönme çağrısında bulundu. Erbulak, oy pusulalarındaki mühür tartışmasına da değindi.

Oyuncu Sevinç Erbulak, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 16 Nisan’daki anayasa değişiliği referandumunda kullanılan mühürsüz oyları kabul etmesi ve yurt dışında yaşayan yurttaşların ‘Evet’ oyu vermesine ilişkin bir yazı kaleme aldı.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yurt dışında yaşayıp da ‘Evet’ oyu verenlere Türkiye’ye yerleşme çağrısında bulunan Erbulak “Benim evimde kalabilirler” dedi.

Erbulak’ın sosyal medya hesabından paylaştığı yazı şöyle:

Öncelikle yurt dışında yaşayan ve referandumda gönül rahatlığıyla evet diyenleri, akrabam olsalar adlarını da yazardım ama hiç yok hem de şu koskoca dünyada yani; buraya davet ediyorum. Yaşamaya. Paylaşmaya. Her şeyimi. Benim evimde kalabilirler. Çok sayıda gelen olursa ev de kiralayabilirim. Sorun yok. Bence burası oralardan daha güzel çünkü.

‘Mühür de ne ki?’

Sonra, çocukluğumu düşünüyorum; dertlerimi; beni uyutmayan nedenlerin tümümü; hatırlayabildiğim kadarıyla tabii, çocukluk öyle kolay hatırlanmıyor, ha deyince gelmiyor artık çünkü, sevindiğim şeyleri, hayalini kurduklarımı filan, bir de şimdiki çocuklara bakıyorum, fiyuuuuu aramızdaki dağlar kadar farka bayılıyorum, ölüyorum; bitiyorum.

Onları bu denli vicdanlı ve akıllı yapan, bunu yaparken de bunun hiç farkında olmayanlara teşekkürü borç biliyorum. Var olun. Her şey, karşıtıyla var. Yazımda mühür de yok ama olsun, başka birinin yazmadığı veya yazımın dışarıdan geldiği ispatlamazsa bana aittir ne de olsa. Mühür de ne ki?

Previous post
'Tüm bildik Leviathan'lardan daha vahşi bir melez': Altyapı mekânı
Next post
Diyarbakırlılardan 'Evet Kürtlerin hediyesi' diyenlere: "Sur'daki bir 'Hayır' oyu yüz 'Hayır'a bedeldir"