Ana SayfaGüncelYSK seçim yasaklarını açıkladı: İşte o yasaklar

YSK seçim yasaklarını açıkladı: İşte o yasaklar

HABER MERKEZİ – Yüksek Seçim Kurulu, yarın yapılacak referandum öncesi uygulanması gereken yasakları açıkladı.

Yarın başkanlık sistemini de içeren anayasa değişikliği referandumu öncesi siyasi partilerin propaganda dönemi  saat 18:00 itibariyle sona erdi ve yayın yasağı başladı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK)  tarafından yasaklar şöyle:

*Oy verme gününden önceki gün (15.04.2017), saat 18.00’den sonra yapılacak yayınlarda, propaganda maksatlı ve oy vermenin tam bir serbestlikle yapılmasına tesir edebilecek mahiyette haber, yorum ve köşe yazısı yayınlanması yasak olacak.

*Seçim günü 18.00-21.00 saatleri arasında radyolarda ve her türlü yayın organlarında sadece YSK tarafından seçimle ilgili verilecek haber ve tebliğler yayımlanabilecek. Seçim günü saat 21.00’den sonra bütün yayınlar serbest olacak. YSK, gerek görürse yayın yasağını yarın saat 21.00’den önce de kaldırabilecek.

*Siyasi partiler veya adaylar, oy verme gününden önceki 24 saate kadar olan sürede radyo ve televizyonlarda birlikte veya ayrı ayrı açık oturum, röportaj, panel gibi programlara katılarak görüşlerini açıklayabilecekler, açık veya kapalı yer toplantıları radyo ve televizyonlarda canlı yayınlanabilecek, son 24 saat içinde ise benzeri program ve toplantılar yayınlanamayacak.

Previous post
HDP, İHD ve EMEP'ten Gazi mahallesi açıklaması: Cezasızlık cinayetleri teşvik ediyor
Next post
Gazi'de iki gencin polis tarafından katledilmesi protesto edildi