Ana SayfaGüncelCHP’den Erdoğan’ın ‘yargı’ sözlerine yanıt: Kılıçdaroğlu’nu gözaltına alın talimatı veriyor

CHP’den Erdoğan’ın ‘yargı’ sözlerine yanıt: Kılıçdaroğlu’nu gözaltına alın talimatı veriyor

HABER MERKEZİ – CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yargı yarın sizi de bir yerlere davet ederse şaşmayın” sözlerine yanıt verdi. Tezcan, “Erdoğan yargıya talimat verdi” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne ilişkin başka vekillerin de yargılanabileceği sinyalini vererek “Yargı yarın sizi de bir yerlere davet ederse şaşmayın” dedi.

Bu sözlere yanıt ‘Adalet Yürüyüşü’ne eşlik eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’dan geldi.

Erdoğan’ın savcılara yeni talimat verdiğini belirten Tezcan, adaletsiz sürecin en  önemli sorumlusunun Erdoğan olduğunu işaret etti.

“15 Temmuz’da kutsal olan sokaklar şimdi mi cehennemin kapıları oldu”

Tezcan ayrıca şunları söyledi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan yine yargıya talimat vermeye başladı. Bu adaletsiz sürecin en önemli sorumlusu kendisi, adaleti ortadan kaldıran kendisidir. Kendi adalet sistemini kurmak için talimatla hakimler ve savcılar oluşturan kendisidir. 2 gün önce Anayasa’nın 138. maddesi aklına gelip yargı bağımsızdır diyen Erdoğan bugün savcılara talimat veriyor.

Kılıçdaroğlu’nu gözaltına alın veya ifadeye çağırın diye. Meclis’te adliyede adalet bırakmazsanız, ana muhalefet partisi başkanı da çıkar sokaklarda halkla birlikte adalet arar. Her yere kilit vurabilirsiniz ama sokaklara vuramazsınız. O nedenle sokaktayız. 15 Temmuzda halk sizin baskıcı rejiminin için değil, demokrasi için sokaklara çıktı. Sokaklar o zaman kutsaldı da şimdi mi cehennemin kapıları oldu.

 
Önceki Haber
Gülmen ve Özakça 101 gündür açlık grevinde
Sonraki Haber
Adana'da erkek şiddeti: Bir kadın hayatını kaybetti, diğeri yaralı