Ana SayfaGüncelAkşener’den Meclis Başkanı Kahraman’a: Sizin hiç mi kutsalınız kalmadı?

Akşener’den Meclis Başkanı Kahraman’a: Sizin hiç mi kutsalınız kalmadı?

HABER MERKEZİ – TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın kendisi için “Meral Kılıçdaroğlu” ifadesini kullandığını öğrendiğini belirten Meral Akşener, Kahraman’a hitaben bir mektup kaleme aldı. Akşener, Kahraman’a “Sizin hiç mi kutsalınız kalmadı? Siz kutsallarımızı ne zaman, nerede ve ne karşılığında bıraktınız?” diye sordu.

MHP’den ihraç edilen eski milletvekili Meral Akşener, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın kendisi hakkında kullandığını belirttiği “Meral Kılıçdaroğlu” ifadesi nedeniyle Kahraman’a hitaben açık mektup kaleme alarak Twitter hesabından paylaştı.

Mektubunda Kahraman’a sert eleştirilerde bulunan Akşener, “Sizin hiç mi kutsalınız kalmadı? Siz kutsallarımızı ne zaman, nerede ve ne karşılığında bıraktınız?” diye sordu.

Akşener’in kaleme aldığı açık mektup şöyle:

İstanbul’da İş Dünyası Vakfı tarafından verilen iftar yemeğinde, bir grup ortak tanıdıklarımızın olduğu iftar masasında yapılan sohbet esnasında, adımın geçmesi üzerine “Şu Meral Kılıçdaroğlu mu?” dediğinizi esefle öğrendim.

Bir kadının soyadının ancak evlilik vasıtası ile değişeceği açık bir gerçek olmasına rağmen, bu kadar alçak ve şerefsiz bir yakıştırmayı yapmış, TBMM Başkanı olmuş ve hayatın yetmiş yedi yılını geride bırakmış bir Belam yapabilirdi.

İslami bilgilere vakıf olmak, aileden dini terbiye almış olmak, hukuk öğrenimi, hac görevini yapmak, en yüksek makamlarda görev yapmak ve geride bıraktığınız yetmiş yedi yıllık bir ömür görülüyor ki size hiçbir şey kazandırmamış.

Sizinle 28 Şubat döneminde aynı bakanlar kurulunda birlikte görev yapmıştık.

Eşim ile hemşeri olmanız nedeniyle bana ”gelinimiz” derdiniz.

Anlaşılan siz yüce dinimizin ahlak ve faziletinden bir şey almadığınız gibi, Türk örf ve geleneklerinden de bir nasip almamışsınız.

Mübarek Ramazan ayında, iftar sofrasında bile böyle bir yakıştırma yapabildiğinize göre İslam sizin üzerinizde sadece bir gömlek, belki bir üniforma. Oruçlu geçirilen uzun bir günün ardından evli barklı, babaanne olan bir kadına yapılan nasıl bir yakıştırmadır bu?

Sizin hiç mu kutsalınız kalmadı? Siz kutsallarımızı ne zaman, nerede ve ne karşılığında bıraktınız?

(*) Bel’am’ın kelime anlamı ‘terbiyesiz’ demek. Kelimenin kökeni ise Hz. Musa zamanından geliyor ve dini kitaplarda şunlar yazıyor: “Hz. Musa hakkında İsrailoğullarını kandırarak yalan söyleyip dünya menfaatından ötürü gerçeğe sırtını dönen, bilge olmasına rağmen küfrü tercih edip Hz. Musa’ya beddua etmesiyle tanınmış olan ‘bel’am b. baura’ adında İsrail kabilesinden bir kişinin adı. Bu nedenle isim olarak konulmaz.

Previous post
'Kahve ölüm riskini azaltıyor'
Next post
Kadın adaylardan hamilelik testi isteyen havayolu şirketine 'ayrımcılık' cezası