Ana SayfaGüncelCahil Hoca’da bu akşam ‘İnat ve Biat’ konuşulacak

Cahil Hoca’da bu akşam ‘İnat ve Biat’ konuşulacak

HABER MERKEZİ – Nor Radyo’da saat 20.00’de başlayacak olan Cahil Hoca’da bu hafta ‘İnat ve Biat’ konuşulacak. Programın konuğu ise Prof. Dr. Fuat Ercan.

Nor Radyo’da iki haftadır süren, Marmara Üniversitesi’nden ihraç edilen akademisyen Emre Tansu Keten ile doktora öğrencisi Murat Büyükyılmaz’ın sunduğu ‘Cahil Hoca’ bu hafta da dinleyicilerle buluşacak.

Cahil Hoca’nın bu haftaki gündemi ise “İnat ve Biat”.

Bu hafta Emre Tansu Keten yerine Onur Aytaç’ın sunacağı programın konuğu ise Marmara Üniversitesi’nin eski öğretim üyelerinden Prof. Dr. Fuat Ercan.

Programda Prof. Ercan’la toplumsal değişim sürecinde duygu ve davranış halleri üzerine, “İnat ve Biat Edenler ve Bir de Direnenlere Tanıklık Etmek” başlığıyla bir söyleşi gerçekleştirlecek.

Cahil Hoca’yı saat 20.00’de Nor Radyo‘dan dinleyebilirsiniz.

Cahil Hoca hakkında

Nor Radyo’da geçen Pazar (18 Haziran) başlayan ‘Cahil Hoca’yı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden ihraç edilen akademisyenlerden Emre Tansu Keten ile iktisat fakültesi doktora öğrencisi Murat Büyükyılmaz sunuyor.

Program, akademideki ihraçların ardından ‘parklarda, meslek odalarında, sendikalarda kurulan dayanışma akademilerine bir ses’ aslında.

İsmini Fransız düşünür Jacques Rancière’in kitabından alan program, tıpkı kitaptaki gibi, bilgi ve öğrenme hiyerarşisine, öğrenme biçiminin eşitsiz yanına, hocaya dayalı aptallaştırıcı yönteme karşı bir başka anlatının peşinde.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Theodorakis'ten Gülmen ve Özakça için çağrı: Ölümün, yaşamı yenmesine izin vermeyelim
Sonraki Haber
Trans Onur Yürüyüşü: Taksim’de polis ablukası ve gözaltı