Ana SayfaGüncelErdoğan CHP liderine ‘gafil’ dedi, Ahmet Türk’e ‘çattı’: Hani hastaydı?

Erdoğan CHP liderine ‘gafil’ dedi, Ahmet Türk’e ‘çattı’: Hani hastaydı?

HABER MERKEZİ – 15 Temmuz konulu etkinlikte konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hem ‘Adalet Yürüyüşü’ne katılan Ahmet Türk’ü hedef aldı. Kılıçdaroğlu’na ‘gafil’ diyen Erdoğan, “Sokağa çıkamaz hale sen gelirsin” derken, Türk için ise “Hani hastaydı, bunlar nasıl hasta?” ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz konulu etkinlikte yaptığı konuşmada, Maltepe’deki Adalet Mitingi’nde “Sokaksa, evet sonuna kadar sokak” diyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve görevden alınarak yerine kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk’ü hedef aldı.

Gafil’ diye hitap ettiği CHP lideri Kılıçdaroğlu’na “Böyle bir yola mı tevessül edeceksin, asıl sokağa çıkamaz hale sen gelirsin” sözleriyle seslenen Erdoğan, ‘Adalet Yürüyüşü’ne katılarak desek veren Ahmet Türk için de “Hani hastaydı, bunlar nasıl hasta?” diyerek cezaevinden tahliyesine tepki gösterdi.

25 gün süren ve ‘adalet’ talebinin dillendirildiği ‘Adalet Yürüyüşü’nü ‘terör yürüyüşü’ olarak nitelendiren Erdoğan ayrıca, bir kez daha OHAL’in uzatılacağı sinyalini verdi.

Erdoğan’ın Kemal Kılıçdaroğlu ile Ahmet Türk’ü hedef alan o konuşması şu şekilde:

15 Temmuz da milli tarihimizin sembollerinden biri olmuştur. Aradan geçen bir yıla rağmen 15 Temmuz’u anlayamayan gafiller olduğunu görüyoruz. Bu gafillerin başında anamuhalefet partisinin tepesindeki zat geliyor.

Ankara’dan İstanbul’a yürüyen bir kişi derdinin ne olduğunu Maltepe’de yaptığı konuşmada ifşa etti. Olsa olsa sözde adalet yürüyüşü olabilir. CHP Genel Başkanı’nın sözlerini duyunca Mevlana Hazretleri’nin sözleri geldi. Ağaca su vermeyi adalet dikene su vermeyi zulüm olarak görür. Bunlar Dikenlere su veriyor. Bizden dikenlere su vermemizi istiyor. Biz bu yola başvurmayız.

Hasta dediler, durumu kötü dediler… Ve cezaevinden çıkmasını istedikleri Mardin Belediye Başkanı baya yürüyebiliyor. Hani hastaydı, bunlar nasıl hasta? Arkasında PKK terör örgütünün olduğu bu kişilerle nasıl oluyor da omuz omuza yürüyebiliyorsunuz? Bunlar değil mi bizim bu kardeşlerimizin katilleri olanlar? Bu şehitlerimizin failleri bunlar değil mi? Aksi takdirde şehitlerimizin huzurunda bizlerin boynu bükük kalır. Onlar FETÖ’cülerin avukatlığına soyunabilir, PKK-YPG’yi destekleyebilir, ülke ve milletine ihanet edenleri kucaklayabilir… Biz bunların hiçbirini yapmadık, yapmayacağız. Biz milletimize Türkiye’de tek bir terörist kalmayıncaya kadar mücadele edeceğimize söz verdik. Teröristleri destekleyen herkesi pişman edeceğimize ahdettik.

Çok çektik, çok bedel ödedik ama sonunda başardık. ‘Sokaksa sokak’ diyerek aklınca milleti ve devleti tehdit eden bu kişi böyle bir yanlışa sapması halinde asıl kendisinin sokağa çıkamayacağını iyi bilmesi gerekir. Böyle bir yola mı tevessül edeceksin, asıl sokağa çıkamaz hale sen gelirsin. Korkaklardan, ödleklerden bir şey olmaz bu böyle bilinmelidir. Meclis’i çalıştırmamak için her yola başvuranlar şimdi çıkmış Meclis devre dışı bırakıldı diye ağlıyorlar.

Teröristler için 450 km yol yürüyenler onların şehit ettikleri için 4.5 dakikalarını ayırıp bir fatiha ya da bir yasin okumuşlar mı? Ortada terörist sevicilikten, sinsi niyetlerden başka bir şey yok. Bir de utanmadan yaptıkları yürüyüşü 15 Temmuz ile kıyaslıyorlar.

Yenikapı için davet gönderdiğimde son ana kadar gelmeyeceğini bildirdin. Son an dayatmalarla oraya geldin. Sonradan 7 Ağustos buluşmasıyla alakalı olumsuz açıklamalarda bulundu. Oradaki hava senin karakterine uymuyordu. Şu anda yaptığın buluşmaların bununla mukayesesi olamaz. 15 Temmuz’u TV karşısında geçirdikleri için nasıl olduklarından haberleri yok.

CHP Genel Başkanı’nın yaptıkları da söyledikleri de şehitlerimize ve emanetlerine saygısızlıktır, gazilerimize saygısızlıktır. 15 Temmuz’da sokaklara çıkanlara saygısızlıktır. CHP Genel Başkanı’nın yaptıklarından ve söylediklerinden mutlu olanlar FETÖ’cülerdir, PKK’lılardır… Zaten Kandil öyle demiyor mu? Desteklerini bildiriyor. Buradan CHP’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Kandil’den yürüyüşü alkışlayanlarla beraber misiniz? Ülkemize saldıran herkes CHP’nin yanında yer alıyorsa düşünmek gerekmez mi? Mahkelerimiz darbecilere teröristlere destekçilerine hukuk içinde cezalarını verene kadar bu davalar sürecek. Türk milletine silah doğrultan millete ihanet eden herkes hak ettiği dersi alacak. OHAL ülkemizin terörle mücadelede ihtiyacı kalmayana kadar sürecek.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Sayılı günler kaldı: Kürtler ulusal birlik için toplanıyor
Sonraki Haber
İstanbul'da da metrolarda erkeklere bacak açma yasağı: 'Yayılarak Oturma'