Ana SayfaGüncelErdoğan’dan Adalet Bakanı’na Ahmet Türk ‘talimatı’: Bence kontrollü göz hapsinde olmalı

Erdoğan’dan Adalet Bakanı’na Ahmet Türk ‘talimatı’: Bence kontrollü göz hapsinde olmalı

HABER MERKEZİ – “OHAL’e hala ihtiyacımız var” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta başında gerçekleştirilecek MGK toplantısında OHAL’in masaya yatırılacağını söyledi. Bir kez daha Adalet Yürüyüşü ve yürüyüşe katılan Ahmet Türk’ü hedef alan Erdoğan, konuşma yaptığı salonda bulunan Adalet Bakanı Bozdağ’a “Sayın Bakan bunların tam teşekküllü hastaneden rapor aldılar mı? Bunlar kontrollü göz hapsinde olması gerekirdi” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası’nda “15 Temmuz ve İnsan Hakları” adlı panele katıldı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen ve 1 yılını doldurmak üzere olan Olağanüstü Hal’e (OHAL) ilişkin de açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Şu anda OHAL’e hala ihtiyacımız var” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun düzenlediği  ‘Adalet Yürüyüşü’nü ve yürüyüşe katılan Ahmet Türk’ü bir kez daha hedef alan Erdoğan, konuşma yaptığı salonda bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a seslenerek, “Mardin Belediye Başkanı hastalığı sebebiyle serbest bırakıldı, o da yürüyor. Sayın Bakan bunlar tam teşekküllü hastaneden rapor aldılar mı? Bunlar kontrollü göz hapsinde olması gerekirdi. Milletin yanında saf tutmuş olsaydı başka bir gözle bakabilirdik” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Milletleri millet yapan semboller 15 Temmuz gibi karanlığın aydınlığa döndüğü, acı ile sevincin bir arada yaşandığı hadiselerden ortaya çıkar. Milletimiz tankların önünden kaçmak bir yana üzerine üzerine gitti. Ölüm kusan silahları görünce darbecilerin yakasına yapıştı. Bu adımı atanları biz millet olarak affetmiyoruz

Utanmadan “Amerika müsaade ederse Türkiye giderim” diyor, seni ben çağırdım niye gelmedin. Buraya gelirse ne olacağını biliyor. Allah bütün şehitlerimizin hesabını soracaktır, intikamını da alacaktır.

‘Gitsinler özel sektörde çalışsınlar’

Diyorlar ki bu kadar kişi işinden oldu, ne olacak onlara? Gitsin özel sektörde çalışsınlar bize ne, devlet mi besleyecek bunları? Bunları devlet besledi gelip devlete ihanet ettiler. Devlet besledi, devlete ihanet ettiler bunlar. Zaten Türkiye’nin en önemli sorunlarından bir tanesi de 657’dir (Devlet Memurları Kanunu). Bu 657’nin de eğer bir mutabakat sağlanabilse aynen batıda olduğu gibi, 657’nin memur-işçi ayrımı değil, tamamıyla çalışanlar olarak değiştirilmesi lazım. Bu olduğu zaman zaten çok daha isabetli adımların atıldığını göreceğiz.

OHAL’i ne zaman kaldıracağımızı soruyorlar, bütün bu huzursuzluklar bittiği zaman OHAL’i kaldıracağız. Terörle mücadelede hedefe ulaştığımız zaman OHAL’i kaldıracağız. Son bir yıl içinde yoğun bir şekilde terörün üzerine gidiyoruz. Onların anlayacağı dilden onlara konuşuyoruz.

‘OHAL olmasaydı başka şeyler de olabilirdi’

Sözde adalet yürüyüşlerine çıkan muhalefetin geçmişi insan hakları ihlallerine verdiği desteklerle dolu. Bunlar Menderes ve iki arkadaşı ipe gittiği zaman alkışlayanlardan değil miydi? AK Parti olarak bizi kapatma girişiminde, Ankara’da yargıçlar var diyorlardı. Hayatları hep böyle geçmiş. Ankara’dan İstanbul’a devlet korumasında yürüyenlerin insan hakları konusundaki eleştirilerin hiçbir karşılığı yoktur. Yürüyüşü de yaptın rahatça, mitingi de yaptın. Bunu sana biz sağladık. Şu anda OHAL var. OHAL olmasaydı başka şeyler de olabilirdi, bak huzur içinde yaptın. Acaba bir teşekkür geldi mi? Gelmez bunların kitabında o yok.

‘Ahmet Türk kontrollü göz hapsinde olmalıydı’

Mardin Belediye Başkanı hastalığı sebebiyle serbest bırakıldı, o da yürüyor. Sayın Bakan bunlar tam teşekküllü hastaneden rapor aldılar mı? Bunlar kontrollü göz hapsinde olması gerekirdi. Milletin yanında saf tutmuş olsaydı başka bir gözle bakabilirdik.

‘Aslında ülkemize Nobel Barış Ödülü verilmeli’

15 Temmuz darbe girişiminin nasıl bir gözü dönmüşlük olduğunu anlamak için o geceyle ilgili görüntülere şahit ifadelerine bakmanız yeterlidir. Aslında ülkemize Nobel barış ödülü verilmesi gerekir. Barış ödülü de siparişle verildiği için buraya böyle bir ödül gelmez.

‘Pazartesi MGK toplantısında OHAL’i tekrar masaya yatıracağız’

OHAL komisyonunu faaliyete geçirdik. Bizim derdimiz kimseyi mağdur etmek değil, terör örgütlerinin kökünü kurutmaktır. Tek bir vatandaşın haksızlığa uğramasındansa tüm işlemleri gözden geçirmeyi göze alıyoruz. Pazartesi MGK toplantısında OHAL’i tekrar masaya yatıracağız. Şu anda OHAL’e hala ihtiyacımız var.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
'Türkiye'de cadı avı var' diyen BM: Hak savunucularını serbest bırakın
Sonraki Haber
Sevan Nişanyan firar edip yurt dışına çıktı, şu mesajı paylaştı: 'Kuş uçtu'