Ana SayfaGüncelAğrı, Hakkari, Muş, Şırnak, Aksaray: AKP’de peş peşe istifalar

Ağrı, Hakkari, Muş, Şırnak, Aksaray: AKP’de peş peşe istifalar

HABER MERKEZİ – Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın “metal yorgunluğu var” ve “yorulan çekilsin” açıklamalarının ardından AKP teşkilatlarında peş peşe istifalar yaşanıyor. Partinin Ağrı, Hakkari, Muş ve Şırnak il başkanları görevlerinden istifa etti. Son istifa eden isim ise AKP Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay oldu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı “metal yorgunluğu var” ve “yorulan çekilsin” açıklamalarıyla parti teşkilatlarında “yenilenmeye” gidileceğini sinyalini vermişti.

Erdoğan’ın bu açıklamalarının ardından dünden bu yana peş peşe istifa haberleri geldi.

İlk istifayı AKP Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca açıkladı. Atmaca, “bir daha siyasetin kenarından bile geçmeyeceğini ve gelen hiçbir teklifi değerlendirmeyeceğini” belirtti.

Atmaca’nın istifasının ardından ise AKP Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat, görevinden istifa etti. İl binasında istifasını açıklayan Fırat, bundan sonra AKP’de “gönüllü olarak” hizmet vereceğini söyledi.

AKP Muş İl Başkanlığı görevinden istifa eden Namık Ergün ise yazılı bir açıklama yaparak “Kurucu üyeliğim devam etmektedir. Bu davanın bir neferi değil, bu davanın gerçek sahibiyim” dedi.

Bu istifanın ardından ise AKP Şırnak İl Başkanı Mehmet Aşan’dan geldi. 3 yıldır AKP il başkanlığı görevini yürüten Aşan gelecek dönemde de aday olmayacağını belirtti.

Son istifa eden isim ise AKP Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay oldu. Karatay, istifasını yazılı bir açıklama yaparak duyurdu.

Karatay, yaptığı yazılı açıklamada, “20 Aralık 2014 tarihinden bugüne taşımaktan şeref duyduğum, onur duyduğum il başkanlığı görevini Rabbimin ve milletimizin emaneti olarak görüp gücümüz yettiğince yerine getirmenin gayreti içinde olduk” dedi.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
'Kılıçdaroğlu'nun iddianamesi bile hazır, geriye uygun bir savcı bulmak kalmış'
Sonraki Haber
Yıkıma karşı bastonlu direniş