Ana SayfaGüncelÇelloyu ‘bomba’, çellisti ‘terörist’ ilan eden polisten metroda bayraklı işkence

Çelloyu ‘bomba’, çellisti ‘terörist’ ilan eden polisten metroda bayraklı işkence

HABER MERKEZİ – Kadıköy metrosunda polislerce ‘terörist’ ilan edilen çellist Gülşah Erol, polislerce bir odaya kapatıldıktan sonra suratına bayrakla vurulduğunu ve defalarca tekmelenip yumruklandığını açıkladı. Erol, “Müzisyenim kollarıma, ellerime lütfen dikkat edin dememle daha çok darp edildim. Benim gibi insanlar bu ülkeden gitmeliymiş, ben ve benim gibiler vatan hainiymiş” sözleriyle işkenceyi anlattı. Emniyet tarafından yapılan açıklamada ise müzisyenin ‘suçlu’ olduğu savunuldu.

Kadıköy metrosunda polis, çellist Gülşah Erol’u ‘terörist’ diyerek alıkoydu, bir odaya kapattığı müzisyeni darp etti.

Çellist Erol, fiziksel saldırıya maruz kaldığını ve kendisine küfredildiğini Instagram hesabından fotoğraflarla anlattı.

“Enstrümanımı bomba, beni de terörist ilan ederek bir odaya kapattılar” diyen Erol, “Çenem, gözüm, yüzüm, bacaklarım ve kollarım darp içinde ama en çok kalbim acıyor. Dün ölebilirdim…” dedi.

Erol yaşadıklarını şöyle anlattı:

2 Ağustos, dün 2 polis memuru tarafından darp edildim. Kadıköy Metro girişinde. Enstrümanımı bomba, beni de terörist ilan ederek bir odaya kapattılar. Ellerime kelepçe takılıp defalarca yumruklandım ve tekmelendim. Türk bayrağı ile suratıma vurdular, biz bu ülkenin vatandaşıyız diyerek, ya ben? Müzisyenim kollarıma, ellerime lütfen dikkat edin dememle daha çok darp edildim. Benim gibi insanlar bu ülkeden gitmeliymiş, ben ve benim gibiler vatan hainiymiş. Beni hapse atmakla tehdit ettiler, tüm aileme ağza alınmayacak sözlerle hakaret ettiler. Sonuç tertemiz olan hayatımla, kalbimle özgürüm lakin canım çok yanıyor… Vücudumda oluşan zararların fotoğraflarını koymadım, çünkü çok kötü, bu kadarı bile bu ülkede neye maruz kaldığımı gösteriyor olmalı. Ben müzisyenim! Bu ülkeye emek harcayan bir sanatçıyım. Hak ettiğim bu mu?! Lütfen dikkat edin müzisyen, sanatçı arkadaşlar, size hakaretle ve saldırıyla yaklaşsalar dahi susun ve yanlarından uzaklaşın. Her yerim ağrıyor, çenem, gözüm, yüzüm, bacaklarım ve kollarım darp içinde ama en çok kalbim acıyor. Dün ölebilirdim…

Öte yandan gazeteci olduğunu söyleyen bir Twitter kullanıcısı, Erol’a saldırı anını paylaştı.

Emniyet’ten açıklama

Konuyla ilgili İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise müzisyenin ‘suçlu olduğu’ savunuldu.

Açıklamada çellist Gülşah Erol hakkında ‘polise mukavetemet’ten işlem yapıldığı belirtildi.

Emniyet açıklaması şu şekilde:

02.08.2017 günü saat 17.40 sıralarında Kadıköy metrosu doğu turnikelerine gelen G.E. isimli bayan şahsın çantasına özel güvenlik görevlilerine bırakmak istediği özel güvenlik görevlilerinin çantayı alamayacaklarını belirtmesi üzerine şahsın “Bomba mı var” şeklinde bağırması ve devamında kendisini uyarmak için gelen polis memurlarından birinin boğazını sıkarak hakaret etmesi neticesinde şahıs gözaltına alınmış olup şahıs hakkında Görevli Memura Mukavemet, hakaret ve kasten yaralama konularında işlem yapılmıştır.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
İçtüzük engeli: İmralı'yla ilgili önerge işleme konulmadan iade edildi
Sonraki Haber
Yönetmen Kim Ki-duk'a soruşturma: 'Kadın oyuncuya şiddet uyguladı'