Ana SayfaGüncelErdoğan: ‘Dinini bildiren kuşaklar yetiştirmeye kararlıyız’

Erdoğan: ‘Dinini bildiren kuşaklar yetiştirmeye kararlıyız’

HABER MERKEZİ – İstanbul’da cami açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dinini kültürünü bilen kuşaklar yetiştirmeye kararlıyız” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Yıldız Hamiye Camii’nin açılışında konuştu.

Erdoğan, “Dinini kültürünü bilen kuşaklar yetiştirmeye kararlıyız” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Dinimizin alameti olan cami ve mescitlerimizi ihya ediyoruz. Dinini, kültürünü, tarihini bilen kuşaklar yetiştirmekte kararlıyız. Bizim milletimizin mayası sağlamdır, özü sağlamdır, ruhu sağlamdır.

Ecdadımız, Haçlı Seferleri’nden beri devam eden mücadelenin kahraman neferleri olma şerefine nail olmuşlardır. Bugün de ülkemize ve milletimize saldıranlar, öncelikle dikkat edin, mabetlerimizi hedef alıyorlar. Hatırlarsanız 15 Temmuz’da Ankara’da Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Başkanlığı’ndaki mütevazı camimiz ve Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Millet Camimiz savaş uçaklarıyla bombalandı. İstanbul’da sela okunan pek çok cami darbeciler tarafından kurşunlandı. İzmir’de yine sela okunan bir camiye ve oradaki görevlimize hoyratça saldırıldı. Bütün bunlar tesadüfi değildir. Ezanları susturmadan, bayrakları indirmeden ülkemizi işgal edemeyeceklerini bilenler, özellikle bu mekanlarımızı hedef alıyorlar.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Kızılay'da eylem: Gözaltına alınan Sultan Özakça ve Beyza Gülmen de dahil 4 kişi serbest
Sonraki Haber
Paraguay'da yerliler kendi partilerini kuruyor