Ana SayfaGüncelSaadet liderine göre yıl sonunda ‘baskın seçim’ olacak: Erdoğan durduk yere sahaya inmedi

Saadet liderine göre yıl sonunda ‘baskın seçim’ olacak: Erdoğan durduk yere sahaya inmedi

HABER MERKEZİ – Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, AKP hükümetinin, ‘muhalefeti ve diğer partileri hazırlıksız yakalama amaçlı ani erken seçim’ manasına gelen ‘baskın seçim’ hazırlığında olduğunu öne sürdü.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu AKP hükümetinin bu yılın sonuna doğru ‘baskın seçim’ yapacağını iddia etti.

Partisinin Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda düzenlenen Ankara İl Divanı’nda konuşan Karamollaoğlu, “Yakında seçime gitme ihtimali var. Bu sene sonunda seçim olma ihtimali hala güçlü” ifadelerini kullandı.

Saaadet lideri konuya dair açıklamasında, “Erken seçim demiyorum. Hükümet erken seçime gitmeyecek, baskın seçim yapacak” derken, tarih olarak da Ekim sonu ile Kasım ortasına işaret etti.

“Şimdiden seçime hazırlıklı olmak mecburiyetindeyiz” diyen Karamollaoğlu, bu seçimde en etkili partinin Saadet Partisi olacağını öne sürerek şöyle devam etti:

Bunu sadece ben söylemiyorum. Ya da dar bir kadro ‘elbette siz böyle düşüneceksiniz’ demiyor. Bizim dışımızdaki insanlar gelip, kendileri bunu ifade ediyor. Şu anda sadece muhalefette bulunan partiler değil, iktidarda bulunan partinin en az yarısı bir arayışın içinde. Sayın Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip Erdoğan) durduk yere sahaya inmedi. İlçe teşkilatlarına kadar müdahale etmek istiyor. Eğer Cumhurbaşkanımız mahalle teşkilatlarıyla ilgilenmeye başlarsa hapı yuttuk. O zaman dış politikamızın, ekonomimizin düzelme imkanı bütünüyle ortadan kalkar.

Previous post
Uzmanlardan BM'ye 'kendi kararını verebilen katil robot' uyarısı: Çok zamanımız kalmadı
Next post
Kılıçdaroğlu’nu ‘tutuklama’ tartışması: Erdoğan bu kez ‘Gündemimde yok’ dedi