Ana SayfaGüncelCahil Hoca’da bu akşam ‘Türkiye’de alternatif akademi arayışları” konuşulacak

Cahil Hoca’da bu akşam ‘Türkiye’de alternatif akademi arayışları” konuşulacak

HABER MERKEZİ – Nor Radyo’da saat 20.00’de başlayacak olan Cahil Hoca’da bu hafta “Türkiye’de alternatif akademi arayışları” konuşulacak. Programın konuğu ise Prof. Dr. Mehmet Türkay.

Nor Radyo’da yayınlanan Marmara Üniversitesi’nden ihraç edilen akademisyen Emre Tansu Keten ile doktora öğrencisi Murat Büyükyılmaz’ın sunduğu ‘Cahil Hoca’ bu hafta da dinleyicilerle buluşacak.

Saat 20.00’de başlayacak programın konuğu ise Marmara Üniversitesi eski hocalarından Prof. Dr. Mehmet Türkay.

Programda Türkiye’de üniversitelerin dışında toplumsal bilgi üretim denemelerinin tarihten bugüne gelen sürecinin ve geleceğe yönelik olanaklarının tartışılacağı, “Türkiye’de Alternatif Akademi Arayışları” başlığıyla bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Cahil Hoca hakkında

Nor Radyo’da 18 Haziran başlayan ‘Cahil Hoca’yı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden ihraç edilen akademisyenlerden Emre Tansu Keten ile iktisat fakültesi doktora öğrencisi Murat Büyükyılmaz sunuyor.

Program, akademideki ihraçların ardından ‘parklarda, meslek odalarında, sendikalarda kurulan dayanışma akademilerine bir ses’.

İsmini Fransız düşünür Jacques Rancière’in kitabından alan program, tıpkı kitaptaki gibi, bilgi ve öğrenme hiyerarşisine, öğrenme biçiminin eşitsiz yanına, hocaya dayalı aptallaştırıcı yönteme karşı bir başka anlatının peşinde.


PAYLAŞ:    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!       Yazdır
Önceki Haber
"Albayrak, Soylu’ya 'benimle aynı kareye girme' dedi" iddiası
Sonraki Haber
İran'dan referandum 'yaptırımı': Hava sahasını kapattı