Ana SayfaDünyaTrump’a ‘serseri’ diyen Lebron James: Beyaz Saray’ı ziyaret etmek sen oraya gelene kadar bir onurdu

Trump’a ‘serseri’ diyen Lebron James: Beyaz Saray’ı ziyaret etmek sen oraya gelene kadar bir onurdu

HABER MERKEZİ – ABD Başkanı Donald Trump’ın, NBA’de geçen senenin şampiyonu Golden State Warriors’ın yıldızı Stephen Curry’nin Beyaz Saray’a gelmesine yönelik daveti geri çekmesine sporcular tepki gösterdi. NBA yıldızı Lebron James, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Trump’ı “serseri” diye nitelendirerek, “Beyaz Saray’ı ziyaret etmek sen oraya gelene kadar bir onurdu” diye yazdı.

Amerikan basketbol ligi NBA takımlarından Golden State Warriors’ın yıldızı Stephen Curry’nin geçen sezonki şampiyonluğun ardından takımıyla birlikte Beyaz Saray’a gitmek istemediğini açıklamasının sonrasında Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’ın kulübe yaptığı Beyaz Saray davetini geri çekmesi diğer sporcuların tepkisine yol açtı.

Trump, cumartesi günü Twitter’da yayınladığı mesajında, şampiyonluk ziyareti için Beyaz Saray’a gitmek istemediğini açıklayan Curry için, “Şampiyon bir takım için Beyaz Saray’ı ziyaret etmek büyük onurdur. Görünüşe bakılırsa Stephen Curry tereddüt ediyor. O halde davet geri çekilmiştir” ifadelerini kullandı.

Lebron James: Beyaz Saray’ı ziyaret etmek sen oraya gelene kadar bir onurdu

Sputnik’in haberine göre Trump’ın mesajına yanıt ise Curry’nin meslektaşı Lebron James’ten geldi.

James, Twitter’dan paylaştığı mesajında Trump’ı kastederek, “Seni serseri, Stephen Curry zaten gelmeyeceğini söylemişti. Yani ortada davet falan yok. Beyaz Saray’ı ziyaret etmek sen oraya gelene kadar bir onurdu” diye yazdı.

Golden State Warriors yönetimi de Trump’ın mesajının ardından yaptığı açıklamada, bir lig geleneği olarak Beyaz Saray’a yapmayı planladıkları şampiyonluk ziyaretinin bu koşullarda gerçekleşmesinin mümkün görünmediğini belirterek, Washington’a maç için gelecekleri Şubat ayında yapacakları ziyarette, ‘eşitlik, çeşitlilik ve birliktelik değerlerini vurgulayan etkinliklere katılacaklarını’ aktardı.

Trump, siyahlara yönelik polis şiddetini protesto edenler oyunculara da tepki gösterdi

Öte yandan Trump, cuma günü Alabama’da düzenlediği mitingde, Ulusal Futbol Ligi’nde (NFL) bazı oyuncuların siyahlara yönelik polis şiddetini ve ırkçılığı protesto etmek için maçlar öncesinde ulusal marş çalınırken ayağa kalmayarak, diz üstüne çökerek veya yumruklarını havaya kaldırarak yaptıkları protestolar hakkında da yorumda bulundu.

Trump, şu ifadeleri kullandı:

Eğer bir sporcu NFL’de ve diğer liglerde oynayıp milyonlarca dolar para kazanıyorsa, büyük Amerikan Bayrağına (ve ülkesine) saygısızlık etmeye hakkı olmamalı. Bu kişiler milli marş okunurken ayağa kalkmalı. Yoksa, kovuldun defol! Yapacak başka şey bul.

Trump’ın bu mesajına da spor camiasından çok sayıda tepki geldi.

Previous post
Demirtaş ‘Seher’i anlattı: Kitabı kadınlara ithaf ettim ama mesaj erkeklere
Next post
Rakka’da sona doğru: 19 mahalle kurtarıldı, son 4 mahallede çatışmalar sürüyor