Ana SayfaGüncelErdoğan istifasını istemişti: Dün “Yok öyle bir şey” diyen Bursa Belediye Başkanı görevini bıraktı

Erdoğan istifasını istemişti: Dün “Yok öyle bir şey” diyen Bursa Belediye Başkanı görevini bıraktı

HABER MERKEZİ – Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifasını istediği konusuna dün “Yok öyle bir şey” diyen Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe, görevini bıraktı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın istifasını istediği Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’den 20 Ekim’de “İşimize devam ediyoruz” açıklaması gelmişti.

Bursa’da gazetecilerin istifa edip etmeyeceği sorusunu bir kez daha yönelttiği Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe dün de “Yok öyle bir şey” diye yanıt vermişti.

Bugün merkez Yıldırım ilçesine bağlı Bağlaraltı Siteler Köprüsü’nün açılış töreninde konuşan Altepe, konuşmasının büyük kısmını belediye başkanlığı süresince yaptığı projelere ayırdıktan sonra istifa ettiğini duyurdu.

Altepe istifasını açıklarken, “Partimiz ve liderleri ile ters düşmeyeceğiz” dedi ve şöyle konuştu:

Bursa’ya yatıp kalkıp fikir aldık, kent konsesiyle el ele çalıştık. Tüm kurum kuruluşlarla da parti teşkilatlarımızla da örnek işbirliği sağladık. Güzel Bursamıza eser kazandırdık. Tüm ülkelerde bir çok esere imza attık. Her girdiğimiz seçimden zaferle çıktık. 16 Nisan’da da yüzde 52.2 oy aldık. Allah’a şükür yolsuzluk, tembellik, istismarla anılmadık, suçlanmadık. Fakat son günlerde AK Parti’nin yeniden yapılanma adı altında bir eylem başlatıldı, dendi ki Bursa’da bunun içinde yer alıyor. Böyle bir teşkilat tecrübesi olan biri olarak, 39 yıllık görevimde hep hizmet, katkı işbirliği konusunda adımlar attım, kavgadan yana olmadım. Kent kültürünü de en güzel şekilde ortaya koyduk. Parti liderimizle ters düşmeyeceğiz, kriz ortamı oluşturmayacağız.

 

 

 

 

Previous post
CHP Milletvekili Aytun Çıray partisinden istifa etti
Next post
Binali Yıldırım'dan derbideki pankart için soruşturma talimatı