Ana SayfaGüncel‘Çocuklar ölmesin’ dediği için: Ayşe öğretmen 10 gün içinde iki aylık bebeği ile hapse girecek

‘Çocuklar ölmesin’ dediği için: Ayşe öğretmen 10 gün içinde iki aylık bebeği ile hapse girecek

HABER MERKEZİ – ‘Çocuklar Ölmesin’ diyen Ayşe Çelik’e aldığı ceza tebliğ edildi. İki ay önce anne olan Ayşe Çelik en geç 10 gün içinde kızı Deran ile birlikte hapse girecek.

Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show programına telefonla bağlanıp Kürt kentlerinde yaşanan sokağa çıkma yasaklarını anlatarak, “Çocuklar ölmesin” dediği için hakkında dava açılan öğretmen Ayşe Çelik hakkında verilen 1 yıl 3 aylık hapis cezası İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından onanmıştı.

Ayşe Çelik’e aldığı ceza da tebliğ edildi.

Çelik’in 10 gün içinde iki aylık kızı Deran’la birlikte cezaevine girmesi gerekiyor.

Ayşe Öğretmen ne demişti?

Yasak ve operasyonların sürdüğü dönemde Ayşe Öğretmen, bağlandığı Beyaz Show programında şu ifadeleri kullanmıştı:

Türkiye’nin Güneydoğusunda neler olup bittiğinin farkında mısınız? Burada doğmamış çocuklar, anneler, insanlar öldürülüyor. Sanatçı olarak, insan olarak, bir şekilde siz de yaşananlara sessiz kalmamalısınız, bir şekilde ‘Dur’ demelisiniz. Burada yaşananlar ekranlarda, medyada çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın… Görün, duyun ve artık bize el verin. Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın.

Bu sözleri üzerine dava açılan Ayşe Çelik’e “örgüt propagandası yapmak” gerekçesi ile 1 yıl 3 ay ceza verilmişti. Hakkında verilen 1 yıl 3 aylık hapis cezası İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından onanmıştı.

Previous post
Sağlık Bakanlığı liste hazırladı, bazı ilaçlar marketlerden 'reçetesiz' alınabilecek
Next post
Demirtaş'tan Gülmen ve Özakça için türkü: Grup Yorum seslendirsin isterim