Ana SayfaGüncelMafya gibi: AKP’li belediye başkanları bir bürokratı silah zoruyla kaçırmış

Mafya gibi: AKP’li belediye başkanları bir bürokratı silah zoruyla kaçırmış

HABER MERKEZİ – AKP Genel Merkezi’ne iletilen iddiaya göre iki AKP’li belediye başkanı, Manisa’nın Saruhanlı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Suat Diktaş’ı silah zoruyla kaçırıp iki saat sorguya çekti.

AKP’li Yunusemre ve Saruhanlı ilçe belediye başkanlarının, Manisa’nın Saruhanlı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Suat Diktaş’ı silah zoruyla kaçırılıp iki saat sorguya çektiği ortaya çıktı.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre Suat Diktaş, AKP İstanbul milletvekili Metin Külünk’ün olayı duyup valiye haber vermesi üzerine kurtuldu.

Silahla kaçırılan Suat Diktaş olayı, AKP Yerel Yönetimler Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya’ya gönderdiği mektupta şöyle anlatıyor:

30 Ekim 2017 günü saat 11.00 civarında Yunusemre Belediyesi’ne ait kreşe gittiğim esnada Belediye Başkanı Mehmet Çerçi de geldi. Beni takip eden Mehmet Öcal ve gri takım elbiseli bir şahıs, ayrıca silahını gördüğüm koruma Volkan tarafından aracımın önü kesilerek araçtan indirildim. ‘Mehmet Çerçi sizi çağırıyor’ dediler. 10-15 kişiden oluşan silahlı adamlarıyla beni kreşin yanında kameraların olmadığı alana götürdüler. Sonra ‘Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı’yı arayın o da gelsin’ diye talimat verdi. Beni Yunusemre Belediyesi’ne ait OSB’de bir binaya götürdüler. İki belediye başkanı iki saat savcı gibi ifademi baskıyla aldı. Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya için ‘Rüşvet alıyor mu?’ diye sordular. ‘Ankara, İstanbul’a evrak göndermişsin, Özgür Özel ve danışmanıyla görüşmüşsün. MİT misin, Ankara’da kimlerin adamısın?’ gibi sorular sordular. Sonra Milletvekilimiz Metin Külünk, vali ve emniyet müdürünü arayıp kaçırıldığımı söylemiş. Polis tarafından emniyete götürüldüm

Mektupta adı geçen AKP Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Metin Külünk de ‘üzüntülü‘ olduğunu belirtti ve “Mektup Erol Kaya beyin önünde duruyor” demekle yetindi.

Olayla ilgili yapılan adli işleme ilişkin ise bilgi edinilemedi.
Önceki Haber
Polis 'açılmıyor' deyince kadın görüntüleri kendi paylaşmıştı: Tacizde bulunan erkek gözaltına alındı
Sonraki Haber
Britanya'da Kürt basınına operasyon: Yeni Özgür Politika çalışanları gözaltına alındı