Ana SayfaGüncelDevrimci Parti’ye operasyon: İstanbul il başkanı dahil 5 kişi gözaltına alındı

Devrimci Parti’ye operasyon: İstanbul il başkanı dahil 5 kişi gözaltına alındı

HABER MERKEZİ – İstanbul ve İzmir’de Devrimci Partililerin evlerine polis tarafından baskın düzenlendi. Baskınlarda 5 kişi gözaltına alındı. Parti tarafından yapılan açıklamada gözaltıların gerekçesinin ‘Zeytin Dalı Harekatı’na karşı yürütülen ‘savaşa hayır’ mücadelesi olduğu kaydedildi.

Birleşik Devrimci Parti üyelerine yönelik düzenlenen İstanbul merkezli operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.

Gece saatlerinde İstanbul ve İzmir’de düzenlenen ev baskınlarında; Devrimci Parti İstanbul İl Başkanı Ali Emre Ecer, PM üyesi Mehmet Yozcu, parti üyeleri Yasin Yıldız, Birhat Avcı ve Ulaş Bedri Çelik’in gözaltına alındığı belirtildi.

Devrimci Parti’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada gözaltıların gerekçesinin; Türkiye’nin Afrin’e yönelik saldırısına karşı yürütülen barış mücadelesi olduğu belirtildi.

Parti tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Gece yarısında başlayan polis operasyonu sonucunda, İstanbul İl Başkanı Ali Emre Ecer, Parti PM üyesi Mehmet Yozcu ile Parti üyeleri Yasin Yıldız, Birhat Avcı ve Ulaş Bedri Çelik gözaltına alınmıştır.

Partimiz, Afrin’i işgal girişimine, sürecin başından itibaren tepki göstermiş, savaş karşıtı sloganlarını yüksek sesle dillendirmiştir.

Gözaltı ve tutuklama emrini bizzat Saray’ın verdiğini biliyoruz. Bu savaşın ülkenin emekçilerini ve yoksullarını ezmek pahasına yine Saray’ın çıkarı için yapıldığını da biliyoruz!

Onlar da bilsinler! Hangi koşullarda olursa olsun, hakikati dillendirmekten, doğru olanı eylemekten vazgeçmeyeceğiz!

Gözaltına alınan Devrimci Partililer yalnız değildir!

Sarayın saldırılarına diz çökmedik, çökmeyeceğiz!
Afrin İşgaline Hayır!”