Ana SayfaKültür-SanatAvlu dizisinde yer alan Nil Makaracı: Lezbiyen olduğum için diziden çıkarıldım

Avlu dizisinde yer alan Nil Makaracı: Lezbiyen olduğum için diziden çıkarıldım

HABER MERKEZİ – Star TV’de yayınlanacak olan Avlu dizisinde rol alan oyuncu Nil Makaracı, dizinin kadrosundan lezbiyen olduğu gerekçesiyle çıkarıldığını söyledi.

Star TV’de önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan cezaevindeki kadınların yaşamlarını anlatan ‘Avlu’ dizisinde rol alan Nil Makaracı, lezbiyen olduğu gerekçesiyle diziden çıkarıldığını açıkladı.

Yönetmen yardımcısı Merve Çolak tarafından işine son verildiğini sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile duyuran Makaracı, şunları ifade etti:

Merhaba, ben Nil Makaracı. Çok büyük heyecan ve istek duyarak dahil olduğum Avlu dizisi kadrosundan 21 Mart tarihinde, yönetmen yardımcısı Merve Çolak tarafından çıkartıldım! Daha öncesinde kendi ajansımın bile bana, ‘LGBT bireylerin de yer alacağı bir dizi başlıyor’ diyerek anlattığı Avlu’dan, LGBT yüzünden ve lezbiyen olmam gerekçesiyle, homofobik tavırlarla resmen kovuldum!

Ortada geçerli hiçbir bahane yok! Merve Çolak’ın bana ilettiği, ‘Sen LGBT’lerle konuşmuşsun, lezbiyenlikle ilgili bir şeyler yazmışsın, sana konuşma demiştim’ gibi sözleri sonrası, çok sevdiğim ve istekle, canla başla çalıştığım işimden oldum. Maddi ve manevi çöküş yaşıyorum. İki gündür ağlıyorum. Bahsettikleri LGBT konusu ise şu: Gmag, Avlu dizisinin reklamını bu yönde yapmış ve binlerce kişiye de ulaşmasını sağlamıştır. Kendilerinin konuyla ilgili en ufak bir alakaları olmadığı gibi, bu zor süreçte de yanımda olmuşlardır. Çok çok çok üzgünüm. Lezbiyen olduğum için, LGBT ile ilgili şeyler yazıldığı için atıldım, kötü sözlere maruz kaldım. Gmag aracılığıyla tüm kamuoyuna, LGBT mecralarına bildirimdir. Beni seven, destekleyen, önce canım anneme, arkadaşlarıma, sevenlerime bir özür borçluyum. Karşınızda olamayacağım, bir Türkiye gerçeğiyle karşı karşıya kaldım. Beni affedin. İlerleyen dönemlerde umuyorum buluşacağız. Sevgi ve saygılarımla.”

Limon Yapım’dan açıklama

Dizinin yapım şirketi Limon Yapım ise Makaraca’nın iddiasına cevaben yaptığı açıklamada,”Avlu dizisi kadrosundaki Nil Makaracı’nın kendi hesaplarından yaptığı açıklama gerçek dışıdır” denildi.

Yapım şirketinin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bölüm oyuncusu, ne cinsel tercihi sebebiyle dizinin kadrosuna dahil edilmiş, ne de bu sebeplerden ötürü diziden çıkarılmıştır. Makaracı, set disiplinine uygun davranmadığı için işine son verilmiştir. Oyuncunun yaptığı açıklamalar ve internet sitelerinde yer alan haberler, ne yapım şirketimizi ne de kanalı bağlamaktadır. Kamuoyuna duyrulur…”

Adalet Bakanlığı’ndan henüz yayınlanmayan ‘Avlu’ için sansür talimatı: ‘Gereğini yapın’

Previous post
Kati Piri'den Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine 'terörist' diyen Erdoğan'a tepki
Next post
İstanbul'da taksi sürücüsü bir kadını darp etti