Ana SayfaGüncelAgatha Christie’nin ‘Örümcek Ağı’ romanı ilk kez Türkçede

Agatha Christie’nin ‘Örümcek Ağı’ romanı ilk kez Türkçede

HABER MERKEZİ – Yazar Agatha Christie’nin ‘Örümcek Ağı’ romanı ilk kez Türkçeye çevrildi. Roman, Altın Kitaplar etiketiyle raflarda yerini aldı.

Polisiye edebiyatın öne çıkan yazarlarından Agatha Christie’nin romanlaştırılan eseri ‘Örümcek Ağı’, ilk kez Türkiyeli okurla buluştu.

‘Örümcek Ağı’ isimli roman Altın Kitaplar etiketiyle raflarda yerini alan roman, ünlü bir diplomatın eşinin, evinin salonunda bir cenaze bulmasıyla başlıyor.

Tanıtımdan

“Clarissa sürekli düş kurmakta, varsayımlar üretmektedir. Yine bir gün, “Aşağıya indiğimde kütüphanede bir ceset bulursam ne yaparım?” diye düşünür.

Ve sonunda ne yapacağını görme şansını yakalar, bir ceset bulur… hem de evinin salonunda. Onu ortadan kaldırma çabası içinde, evindeki konuklardan kendisine destek vermelerini ve suç ortağı olmalarını ister. Ancak tam da cesedi yok edip,katili araştırma çabalarına giriştikleri sırada bir polis müfettişi çıkagelir ve bu gizem dolu olayların başlangıcı olur.”

Tiyatroda 774 kez sahnelendi

Christie’nin 1954 yılında tiyatro oyunu olarak kaleme aldığı ‘Örümcek Ağı’, Londra’daki Savoy Tiyatrosu’nda 774 kez sahnelendi.

Previous post
Şahin Öner davasında dinlenen tanıklar: Kaza değil, bilerek ezip öldürdü
Next post
Gazeteci Hayri Demir’e hapis cezası