Ana SayfaEkonomiDolar 4.40’a dayandı, ekonomi yönetimi Saray’a çağrıldı

Dolar 4.40’a dayandı, ekonomi yönetimi Saray’a çağrıldı

HABER MERKEZİ – Dolar kurunun 4.40’a dayanmasının ardından Merkez Bankası dolara müdahale etti, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ise ekonomi yönetimini Saray’a çağırdı.

ABD’nin İran’la nükleer anlaşmadan çekileceğini açıklamasının ardından dolar kurunun 4.40 seviyesine dayanmasıyla Merkez Bankası (TCMB) dolara müdahale etti, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nu Saray’a çağırdı.

TCMB’nin günlük olarak düzenlenen Türk Lirası Depoları Karşılığı Döviz Depoları ihale tutarını 1.25 milyar dolardan 1.5 milyar dolara yükseltmesinin sonrasında dolar kurunda anlamlı bir değişiklik olmazken, Erdoğan’ın çağrısıyla saat 14.00’de ekonomi zirvesinin yapılacağı duyurusu sonrası dolar kuru geriledi.

Saat 12.07 itibarıyla dolar kuru 4.2843 seviyesinden işlem görüyor.

Öte yandan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in başkanlık ettiği Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda şu isimler yer alıyor: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Ekonomi Bakanı Sayın Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Maliye Bakanı Sayın Ağbal.
Önceki Haber
Hükümetten yeni 'düzenleme': Yurt dışından getirilen paraya vergi denetimi yok
Sonraki Haber
JP Morgan’dan ‘kur’ uyarısı