Ana SayfaEkonomiMerkez Bankası Başkanı, Erdoğan’la görüşmek üzere AKP Genel Merkezi’nde

Merkez Bankası Başkanı, Erdoğan’la görüşmek üzere AKP Genel Merkezi’nde

HABER MERKEZİ – Dolar/TL’nin 4.50 seviyesine ulaşmasının ardından Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya, AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek üzere AKP Genel Merkezi’ne geldi.

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere AKP Genel Merkezi’ne geldi.

Habertürk’ün aktardığına göre görüşmede, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan da bulunacak.

Reuters: Merkez Bankası Başkanı’nın ziyareti İran ile ticarete ilişkin

Reuters haber ajansı, Merkez Bankası Başkanı’nın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldiği görüşmenin içeriğine ilişkin bir iddiada bulundu.

BBC Türkçe’nin aktardığı habere göre ajans, görüşmenin “İranlı yetkililerle yerel para cinsinden ticarete ilişkin” olduğunu bildirdi.

Reuters, haberini Ankara’dan bir yetkiliye dayandırdı.

Merkez Bankası’ndan kur açıklaması

Dolar/TL, bugün öğle saatlerinde rekor kırarak 4.5007 seviyesine ulaşmıştı.

Merkez Bankası, döviz kurundaki artışın ardından bir açıklama yaparak “sağlıksız fiyat oluşumları yakından takip edilmektedir” mesajını verdi.

Yapılan açıklama şu şekilde:

“Piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumları yakından takip edilmektedir. Gelişmelerin enflasyon görünümü üzerindeki etkileri de dikkate alınarak gerekli adımlar atılacaktır.”

Merkez Bankası’nın “gerekli adımlar atılacaktır” açıklaması sonrası kur seviyesi yeniden 4.50’nin altına indi.

Previous post
Merkel’den Özil ve Gündoğan’ın Erdoğan ile buluşmasına eleştiri
Next post
4 aydır tutuklu: DTK Eş Başkanı Leyla Güven'e tahliye yok