Ana SayfaDünyaABD’den Türkiye’ye yeni seyahat uyarısı

ABD’den Türkiye’ye yeni seyahat uyarısı

HABER MERKEZİ – ABD Dışişleri Bakanlığı, yayınladığı yeni seyahat uyarısında “Terörizm ve keyfi gözaltılar nedeniyle Türkiye’ye seyahati yeniden gözden geçirin. Bazı bölgelerde artan riskler mevcut” ifadelerini kullandı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’ye yönelik yeni seyahat uyarısı yayınladı.

Bakanlıktan yayınlanan bültende, yeni uyarının 10 Ocak 2018’teki versiyonun güncellemesi olduğu belirtildi.

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre Türkiye, yeni seyahat uyarısı bülteninde “seyahati yeniden gözden geçirin” şeklinde tanımlanan üçüncü kategoride yer aldı.

Bültende, ABD vatandaşlarına şu uyarıda bulunuldu:

“Terörizm ve keyfi gözaltılar nedeniyle Türkiye’ye seyahati yeniden gözden geçirin. Bazı bölgelerde artan riskler mevcut.”

Bültende Türkiye-Suriye sınırı boyunca uzanan bölgeler ile Türkiye’nin bazı illeri de “seyahat etmeyin” başlığıyla 4’üncü kategoriye alındı.

O iller şöyle: Hatay, Kilis, Antep, Urfa, Şırnak, Diyarbakır, Van, Siirt, Muş, Mardin, Batman, Bingöl, Dersim, Hakkari ve Bitlis.

Bültende, ABD vatandaşlarından Türkiye’ye seyahat etme kararı almaları halinde ise “İstanbul’da popüler turist mekanları başta olmak üzere Batılıların sıkça uğradığı alanlarda dikkatli olmaları, gösterilerden ve kalabalıklardan kaçınmaları, tanımlanabilir güvenlik tedbirlerine sahip otellerde kalmaları ve yerel medyayı takip etmeleri” istendi.

Previous post
İktisatçı Mahfi Eğilmez NTV'den ayrıldı
Next post
İstanbul Valiliği Onur Yürüyüşü’nü yasakladı