Ana SayfaGüncelErdoğan’dan talimat: HDP barajı geçmemeli, tespit edip markaja alın

Erdoğan’dan talimat: HDP barajı geçmemeli, tespit edip markaja alın

HABER MERKEZİ – AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın seçmenlerine, “HDP’yi yakın markaja alarak baraj altında bırakması” için talimat verdiği görüntüler ortaya çıktı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin 9 Haziran’da düzenlediği Mahalle Başkanları Toplantısı’nda, “Bunları dışarıda konuşmam” diyerek, partilileri HDP’yi baraj altında bırakmak üzere seçmen listelerinden HDP’lileri tespit etmeye ve “markaja almaya” çağırdığı ortaya çıktı.

HDP Genel Merkezi’nin sosyal medyadan paylaştığı videoda Erdoğan şu ifadeleri kullanıyor:

“HDP üzerinde parti teşkilatımızın çok farklı çalışma yapması lazım. Bunu dışarıda konuşmam. Burada sizlerle konuşurum. Niye sizlerle konuşuyorum, çünkü onların baraj altı kalması demek bizim durumumuzun çok daha iyi bir noktaya gelmesi demektir. (Alkış) Dolayısıyla da her ilçede arkadaşlarım, özellikle onlar üzerinde çok farklı çalışması lazım. Çünkü siz kim kimdir bunu çok iyi biliyorsunuz. Öyle mi? (Öyle öyle) Çünkü mahalle temsilcilerimiz kimin kim olduğunu bilmiyorsa o zaman zaten bu görevi bıraksın. Bilmemiz lazım. Alacaksınız önünüze sandık seçmen listesini, bu sandık seçmen listesinde kim kimdir, buna göre onlar üzerinde özel bir çalışma yapmanız inanıyorum ki bize çok farklı bir netice getirecektir. Markaja alacaksınız, markaja. Çünkü…”

‘Bir oy HDP’ye bir oy Demirtaş’a’

HDP videoyu “AKP Genel Başkanı Erdoğan açıkça suça teşvik ediyor. HDP’yi baraj altında bırakmak için hile ve baskıyla oylarımızı çalmayı planlıyor. Çünkü HDP Meclis’te olmazsa 400’den fazla vekil kazanacağını biliyor. İşte bunu engellemek için 24 Haziran’da bir oy HDP’ye bir oy Demirtaş’a” ifadeleri ile paylaştı.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Kadınların 24 Haziran'daki cevabı: "Kadınların Oyu Eşit Ve Özgür Hayata: Değiştirecek Gücümüz Var"
Sonraki Haber
Fed faiz kararını açıkladı