Ana SayfaGüncelSoylu Buldan’ı tehdit ettiğini kabul etti: Kendisinin dediğinden fazlası var

Soylu Buldan’ı tehdit ettiğini kabul etti: Kendisinin dediğinden fazlası var

HABER MERKEZİ – Ağrı’da bir kişinin infaz edildiği haberlerinin ardından HDP Eş Genel Başkanı Buldan’ı arayarak tehdit eden İçişleri Bakanı Soylu, “Size artık yaşama hakkı yok” sözlerinden ‘daha fazlasının’ olduğunu ifade etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı telefonla arayarak tehdit ettiğini kabul etti.

Esenler AKP İlçe Başkanlığı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Soylu, Buldan’ı arayarak “Size artık yaşama hakkı yok” şeklinde sarf ettiği sözlere ilişkin şunları kaydetti:

“Evet aradım. Kendisinin dün yaptığı açıklamada eksik yoktur fazlası vardır. Çok net bir şey söyleyeyim. Bu topraklarda kimse PKK’yı yeşertemez. İster CHP ile birlikte olsunlar, ister şunlarla birlikte olsunlar. Arkadaşlarım o bölgede sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. Gerekli soruşturmalar sürüyor. Çok ciddi gözaltılar var. Bu arkadaşımızın katilini bulacağız.”

Ne olmuştu?

Basına yansıyan haberlere göre Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Yanyurt Köyü kırsalında elektrik direğine bağlanmış şekilde bir kişinin cenazesi bulunmuştu.

Başından silahla vurularak öldürüldüğü belirlenen kişinin köy bakkalı Mevlüt Bengi olduğu belirlenmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olan bitenden HDP’yi sorumlu tutmuştu.

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, Bakan Soylu’nun Bengi’nin ölümünden sonra kendisini arayarak tehdit ettiğini şu sözlerle duyurmuştu:

“Soylu ‘size haddinizi bildireceğiz, size artık yaşama hakkı yok. Sizler sorumlusunuz, nereye gidiyorsanız gidin. CHP’ye mi Avrupa’ya mı gidiyorsunuz, nereye giderseniz gidin’ gibi ifadeler kullandı, saçma sapan bir konuşmayla karşı karşıya kaldım.

Bu ülke böyle yönetilemez. Herkes haddini bilecek, Soylu da haddini bilecek, İçişleri Bakanı’nın görevi sorumluları bulmak ve cezalandırmaktır. Çok talihsiz bir konuşma yaptı. Bunu kabul etmiyoruz.”

Previous post
Bir çocuk cinsel istismara maruz bırakılıp öldürülmüştü: Sanıklar serbest bırakıldı
Next post
Nusaybin Davası: Basının alınmadığı duruşmada çocuklara tahliye yok