Ana SayfaCezaevleriCezaevinde annesiyle kalan astım hastası Arin bebek hastaneye götürülmüyor

Cezaevinde annesiyle kalan astım hastası Arin bebek hastaneye götürülmüyor

HABER MERKEZİ – Annesi Esma Yılmaz’la birlikte Urfa Cezaevi’nde kalan astım hastası Arin bebeğin bir hafta önce acil olarak hastaneye sevkinin yapıldığı ancak götürülmediği ortaya çıktı. Babası Mihdi Yılmaz, Arin bebeğin sürekli ateşlendiğini söyledi.

Urfa 2 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde annesi Esma Yılmaz ile birlikte kalan bir yaşındaki Arin bebeğin bir hafta önce acil olarak hastaneye sevkinin yapıldığı ancak halen hastaneye götürülmediği öğrenildi.

MA’ya konuşan baba Yılmaz, Arin’in ateşinin sürekli yükseldiğini aktardı. Yılmaz, Arin’in bir hafta önce cezaevi revirindeki doktorlar tarafından acil olarak hastaneye sevkinin yapıldığını fakat hala götürülmediğini söyledi.

Dün cezaevinde eşi ve çocuğunu gören Mihdi Yılmaz, astım hastası olan Arin bebeğe verilen yanlış ilaçların değiştirildiğini ancak yeni ilaçların hala verilmediğini söyledi.


Doktorların ‘hastanede tedavi edilmeli’ dediği Arin bebeğe cezaevinde farklı ilaç verilmiş


Baba Yılmaz, astım hastası olan çocuğuna ilaçlarının verilmediğini ve ateşin 39,5’lara kadar çıktığını belirtti.

Yılmaz ayrıca, cezaevinin sıcak olmasından dolayı Arin’in pişik olduğunu ve pişik ilaçlarının dahi verilmediğini dile getirdi.

‘Perişan olduk’

Bir an önce kızının hastaneye götürülmesini isteyen baba Yılmaz, “Artık perişan olduk. Ya eşimi denetimli serbestlikle bıraksınlar ya da sevkini Mardin’e yapsınlar. Ben çocuğumu gündüz tedaviye, akşam annesinin yanına götürebileyim” dedi.

Kamuoyuna duyarlılık çağrısı da yapan Yılmaz, eşinin serbest bırakılması için yetkililere seslendi.

Previous post
Bozcaada'da asbest ve ağır metal tehlikesi: 'Denize girmeyin'
Next post
Somalı anneler Ankara'ya yürüyor: 'Adaleti çocuklarımızla birlikte toprağa gömdüler'