Ana SayfaGüncelAlaattin Çakıcı, Sincan Cezaevi’ne nakledildi

Alaattin Çakıcı, Sincan Cezaevi’ne nakledildi

HABER MERKEZİ – MHP lideri Bahçeli’nin ‘ülküsever’ ve ‘kahraman’ olarak tanımladığı organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, tutuklu olarak tedavi gördüğü Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nden Sincan Kapalı Cezaevi’ne nakledildi.

2004’ten bu yana hükümlü olarak cezaevinde olan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 24 Haziran seçimleri öncesi ‘af’ çıkışı ile yeniden gündeme getirilen organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, 19 Mayıs’ta Kırıkkale’nin Keskin ilçesindeki T Tipi Kapalı Cezaevi’nden Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’ndeki mahkum koğuşunda tedavi altına alınmıştı.

O tarihten bu yana hastanede bulunan Alaattin Çakıcı, bu sabaha karşı saat 05.00 sıralarında Sincan Kapalı Cezaevi’ne nakledildi.

Ne olmuştu?

MHP lideri Bahçeli’nin ‘ülküsever’ ve ‘kahraman’ olarak tanımladığı organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, 24 Haziran seçimleri öncesi gündeme getirilmişti.

Bahçeli 24 Haziran seçimleri öncesinde ‘genel af’ önerisinde bulunmuş, HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı kastederek, “Ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?” demişti. Hükümet ise Bahçeli’nin çağrısını geçiştirmişti.

Çakıcı, Bahçeli’nin çıkışına ‘teşekkür’ ile karşılık verirken HDP’ye ise tehditler savurmuştu.

Kırıkkale Keskin Cezaevi’nde hapis yatan Çakıcı, tüm bu konular gündemdeyken 19 Mayıs’ta rahatsızlanarak Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde mahkum koğuşunda tedavi altına alınmış, Bahçeli ise kendisini ziyaret etmişti.

Haziran ayında Karar gazetesi yazarlarına yönelik saldırı talimatı veren Çakıcı hakkında 29 Haziran’da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Previous post
Araması vardı: Tekirdağ'da bir çocuğu daha cinsel istismara maruz bırakan erkek tutuklandı
Next post
'Yaptırımlar kabul edilemez' diyen Çavuşoğlu: Türkiye yatırım yapmaya en uygun ülkelerden biri