Ana SayfaGüncelOyuncu Yakup Yavru hayatını kaybetti

Oyuncu Yakup Yavru hayatını kaybetti

HABER MERKEZİ – Adana Film Festivali’ne katılan oyuncu Yakup Yavru, geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitirdi.

25. Uluslararası Adana Film Festivali etkinliklerine katılmak için Adana’ya gelen oyuncu Yakup Yavru, 66 yaşında hayatını kaybetti.

Dün gece festival kapsamında gerçekleştirilen “Onur Ödülleri” törenine katılan Yavru, daha sonra konakladığı otele gitti.

Burada rahatsızlanan Yavru, kentteki özel bir hastaneye kaldırıldı.

Anadolu Ajansı, Yakup Yavru’nun ilk belirlemelere göre kalp krizi geçirdiğini, müdahaleye rağmen kurtarılamadığını aktardı.

Öte yandan, Yavru’nun hayatını kaybetmesi nedeniyle festival kapsamında düzenlenecek bazı etkinliklerin iptal edildiği bildirildi.

Yakup Yavru kimdir?

Yakup Yavru, 1 Mart 1952 tarihinde Amasya’da doğdu. Öğretmen okulundan mezun olduktan sonra birçok şehirde görev aldı.

Öğretmenlik yaptığı dönemde tiyatro ile de ilgilenmeye başlayan Yakup Yavru, “Bana Sevgiyi Anlat” isimli dizi ile oyunculuk kariyerine başladı. “Böyle mi Olacaktı?”, “İkinci Bahar”, “Marziye”, “Unutabilsem”, “En Son Babalar Duyar”, “Kınalı Kar”, “Mihriban”, “Geniş Aile”, “Papatyam” gibi televizyon yapımlarında yer alan Yavru birçok reklam filminde de yer aldı.

Yakup Yavru ayrıca, “Babam ve Oğlum”, “Kutsal Damacana”, “Recep İvedik”, “Destere”, “Ceberrut”, “Baş Belası”, “Benzersiz”, “Aşka Geldik”, “Kiraz Mevsimi” gibi filmlerde de rol aldı.

Previous post
Kulp Davası: "Yavuz Ertürk devletin hoşgörüsüyle beraat etti"
Next post
Ordusporlu kadın taraftarların hikayesi: 'Mor Menekşeli Kadınlar'