Ana SayfaGüncelCHP’li Tekin: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adayım

CHP’li Tekin: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adayım

HABER MERKEZİ – Yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacağını açıklayan CHP’li vekil Gürsel Tekin, “Ortadoğulu, Afrikalı belediye meclis üyelerim bile hazır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacağını açıkladı.

Meclis’te düzenlediği basın toplantısında konuşan Tekin, şunları söyledi:

“Elbette adayım. Bütün arkadaşlarım çok kıymetlidir, hiçbir arkadaşım rakibim değildir. 4 yıl önce İstanbul’da bütün bu çalışmalara başlayan bir siyasetçiyim. Bugün aday gibi davranıyorum, yarın partim ne yapar o beni hiç ilgilendirmez.

“Bu çalışmalarımı sekteye uğratacak hiçbir şey içinde değilim. Sahada seçmenlerin çok büyük desteğini görüyorum. Gürsel Tekin’i test etmek istiyorsanız Bağcılar’a, Esenler’e, Sultanbeyli’ye, Esenyurt’a soracaksınız. CHP’nin en az oy aldığı yerlerde, vatandaşların derdine derman olmak istiyoruz. Bu konuda sahada sıkıntımız yok.

“İstanbul ile ilgili çok ciddi projelerimiz ve güçlü kadrolarımız var. İstanbul’da sadece 16 milyon vatandaşımızın sorununu değil, misafir olan 1 milyona yakın Ortadoğu ve Afrika coğrafyasından gelenlerin de dertlerini dert edindik. Afrikalıların mahallesindeydim geçen hafta. Kaç bin Afrikalı, Ortadoğulu seçmenin olduğunu bilen bir siyasetçiyim. Ortadoğulu, Afrikalı belediye meclis üyelerim bile hazır. 2 bin 800 oyumuz var. Neden olmasın?”
Önceki Haber
Pakistan'da Asya Bibi'ye 'İslamiyet'e hakaret'ten verilen idam cezası bozuldu
Sonraki Haber
Avusturya da BM’nin ‘mülteci paktı’ndan çekiliyor